Garcia zdemoloval v Brooklynu Haneye!

Devin Haney vs Ryan GarciaRyan Garcia se postaral na galavečeru v Brooklynu o velké překvapení. Šampión Devin Haney byl třikrát v počítání a Garcia zaslouženě vyhrává!

20.4.2024 – Las Vegas, USA
Super lehká váha
Ryan Garcia 🇺🇸🆚🇺🇸 Devin Haney
Robin Taylor 115-109
Eric Marlinski 114:110

Max DeLuca 112:112 

„The Dream“ Devin Haney (31-1-0, 15 KO) získal světový titul WBC v super lehké váze teprve loni v prosinci, když na galavečeru v San Franciscu dokázal jasně vybodovat tehdejšího šampióna Regise Prograise. Nyní ho čekala první obhajoba a do cesty se mu postavil „King Ry“ Ryan Garcia (25-1-0, 20 KO).

Duel byl hodně vyhrocený ještě dřív než začal. Oba bijci se do sebe pouštěli na tiskovkách i vážení. Na oficiální váze si dal dokonce Garcia pivo a nedokázal ani splnit váhový limit o 1,5 kg. Tím samozřejmě přišel v případě výhry o možnost získat světový titul.

Ačkoliv byl v zápase do té doby neporažený Haney obrovským favoritem, tak zápas vypadal úplně jinak. Byl vyrovnaný a především Garcia nebezpečnější, když už v prvním kole s šampiónem silně otřásl. V sedmém kole už byl Haney poprvé poprvé v počítání a sotva stál na nohou.

V dalších kolech to vypadalo, že se Garcia vystřílel a Haney převzal kontrolu, ale jen do desátého kola, kdy ho Garcia posadil na zadek podruhé. Šampión kolo přežil jen tak tak a v jedenáctém seděl znovu. Haney se v posledním kole snažil zápas zvrátit, ale Garcia se chytnout nenechal a naopak si s ním v ringu hrál a provokoval jej. Velkou práci v celém zápase měl i ringový Harvey Dock, který musel neustále oba aktéry od sebe odtrhávat a v jednom případě i Garciovi strhnout bod za úder v přerušeném čase.

Nicméně duel tak do šel až do bodového rozuzlení, ve kterém jeden rozhodčí viděl zápas jako remízoví a dva sudí viděli správně vyhrát Garciu. „King Ry“ Tak svým výkonem šokoval nejen Brooklyn a jen škoda, že nedokázalů splnit váhový limit, protože nyní by byl novým šampiónem super lehké váhy. Garcia následně nevyloučil ani odvetu, kterou je ochoten bývalému šampiónovi dát.