Dnes: Oktagon 56 a titulová bitva Aby vs Creasey!

Aaron Aby vs Sam CreaseyOčekávaným vrcholem dnešního turnaje Oktagon 56 v Birminghamu bude titulový zápas muší váhy, ve kterém uvidíme souboj Aaron Aby vs Sam Creasey!

DNES – Resorts World Aréna, Birmingham, VB
Oktagon 56
Vstupenky v síti TicketFaktory
Přímý přenos na
OktagonTV

V titulové bitvě muší váhy se na jedné straně představí bojovník tělem i duší Aaron Aby, který už o pás šampiona usiloval v Manchesteru, jeho plány však přerušila stopka od lékaře. Jak příznačné pro bojovníka, který už se dokázal poprat s onemocněním cystické fibrózy a rakovinou ve 3. stádiu, kdy mu lékaři dávali jen půl roku života. Nesmírně silný Velšan se ani nyní nevzdává a do boje o titul jde znovu.

Jednoduché to ale mít nebude, jeho protivníkem bude Sam Creasey, bývalý dvojnásobný šampion organizace Cage Warriors a světová #82, odhodlaný samuraj, který pro bojové sporty dýchá den co den. Budeme tak svědky duelu dvou velkých bojových srdcí, která inspirují daleko za hranicemi klece, ale i v ní předvádí naprosto světové výkony.

V dalších zápasech to bude vřít nefalšovaným rivalstvím. V odloženém souboji Tipsport Gamechangeru si to konečně vyříkají Akonne Wanliss a Sahil Siraj. Po incidentu v Ostravě, kde musel být jejich zápas přeložen, jsou oba nažhaveni jen na to, pomstít se tomu druhému dle pravidel v kleci. A bude to jistě výbušné, zatímco Wanliss má všech 7 výher před limitem, jeho soupeř Siraj je švédskou #1 lehké váhy a “The Knockout Prince” se mu neříká náhodou.

V dalším duelu se pak představí milovaný i nenáviděný Shem Rock, který se definitivně vrací do žlutočerné klece a je tak jasné, že se to neobejde bez show, která je majiteli všech 9 výher před limitem vlastní. Jeho soupeř Stefano Catacoli naposledy všechny umlčel, když v zápase, který přijal jen chvíli před začátkem turnaje, porazil Širokého. Umlčí teď i irského showmana?

Daniel Škvor vs Will Fleury

A k vášnivému trash talku se může připojit i duel Škvor vs Fleury. Po tom, co fantastický irský bojovník oznámil příchod do organizace, vyhlásil ve videu snad celou polotěžkou váhu. Na to reagoval Dan Škvor, jeden z nejlepších českých postojářů, který tak přijal dosud největší výzvu celé své kariéry.

A aby vyhrocených okamžiků nebylo málo, těsně před začátkem hlavní karty nás čeká souboj Dohnal vs Hendin. O vtipnou show mimo klec se vždy rád postará Andrej Kalašnik, zápasník, který si svým nadhledem získává srdce všech fanoušků OKTAGONU. Své charisma bude muset potvrdit i v kleci proti Liamu Etebarovi, anglickému majiteli KO tak rychlých, že by překonala rekordy celé organizace.

Těšit se můžeme i na oba finalisty OKTAGON Challenge: Anglie vs Irsko. Vítěz celé soutěže, nenápadný geek George Staines, se utká s nadějným Tomášem Cigánikem. A jeho ztělesněný opak, hlasitý a extrovertní Denis Frimpong, bude chtít své ostré výroky potvrdit i v kleci. Zopakuje si tak vlastně souboj Irsko vs. Anglie, protože jeho soupeřem bude Brit Callum Mullen. V zápase Stanton vs Wojciechowski přivítá organizace dva silné debutanty – bývalého dvojnásobného šampiona Cage Warriors a polského přeborníka v grapplingu, který se pyšní rekordem 8-1. Svůj první zápas v organizaci zažije i nebezpečný Dixon, kterému se postaví zkušenější zástupce české scény Handanagić.

Megan Morris vs Aitanu Álvarez

Skvělou přestřelku lze pak očekávat od postojářských es v zápasu Diedrick vs. Hromek, v amatérech velmi silné borce přiveze souboj Gavin vs Gaye a nezapomenutelný večer odstartuje ženské MMA v souboji Velké Británie a Španělska, ve kterém uvidíme jedny z nejostřejších loktů ženské scény – Megan Morris a Aitanu Álvarez.