Garcia vyfasoval roční stopku!

Devin Haney vs Ryan GarciaAmerický boxer Ryan Garcia předvedl v dubnu skvělý výkon a dokázal jako první přeboxovat krajana Devina Haneye. Nicméně následovalo odhalení dopingu a nyní pokuta a stopka!

Devin Haney (31-1-0, 15 KO) byl 20. dubna v americkém Brooklynu obrovským favoritem, ale podceňovaný Ryan Garcia (25-1-0, 20 KO) předvedl naprosto skvělý výkon, když dokázal šampióna posadit v 7., 10. a 11. kole na zadek. Sám Garcia přišel o bod v sedmém kole za úder v přerušeném čase.

Zápas nakonec Garcia jasně vyhrál u dvou rozhodčích. Na titul WBC však díky nesplněnému váhovému limitu nedosáhl a pás byl uvolněn. 2. května však přišli výsledky předzápasových antidopingových kontrol, které odhalili v těle Ryana Garcii zakázanou látku Ostarine. To potvrdil i následný vzorek B. (Enobosarm známý jako Ostarine je na seznamu zakázaných látek Světové antidopingové agentury a používá se především na zvýšení výkonu a rychlejší regeneraci. Zároveň má však negativní zdravotní účinky a spoustu vedlejších účinků). 

Nyní přišel očekávaný trest. Výsledek zápasu byl anulován a přepsán jako NC. Garcia přijde o 1,1 miliónů dolarů ze své zápasové výplaty a musí zaplatit 10 tisíc dolarů pokutu za doping. Dále vyfasoval roční stopku a do ringu se nevrátí dříve jak příští rok. Garcia to okomentoval slovy „Byl jsem připraven o vítězství. OK, budu pokračovat příští rok… Nikdy jsem nebyl podvodník do pr*ele“!