Fury vs Usyk: Konečně dohoda!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykSjednocující bitva těžké váhy se konečně pohnula kupředu. Oleksandr Usyk a jeho tým udělali velký ústupek a finanční rozdělení bude 70:30 ve prospěch Tysona Furyho!

Prezident  WBA Gilberto Mendoza informoval, že organizace byla písemně informována ze stran obou týmů o předběžné dosažené dohodě na sjednocující duel Tyson Fury vs Oleksandr Usyk. Obě strany se dohodly na finančních podmínkách, které nakonec budou rozděleny 70% pro Furyho a 30% pro Usyka.

Tým ukrajinského boxera a světového šampióna WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandra Usyka tak udělal Furymu velký ústupek. Nejdříve měli být peníze rozděleny 50:50, poté ukrajinský promotér připustil rozdělení 60:40 a nakonec musel být ústupek ještě mnohem větší až na 70:30, aby Tyson Fury se zápasem souhlasil.

Předběžná dohoda přišla několik hodin poté, co se obě strany kočkovali na sociálních sítích WBA dala zároveň Furymu s Usykem ultimatum, že chce do konce dne vědět, zdali dojde k dohodě či nikoliv.

Zápas by se měl konat 29. dubna na stadiónu v londýnském Wembley. Galavečer bude pravděpodobně v rámci PPV přenášet stanice ESPN stejně jako v případě posledního Furyho duelu s Dereckem Chisorou loni v prosinci.

Fury - Usyk - Arum