Fury vs Usyk již tuto sobotu!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykNěkolik let očekávaný sjednocující duel těžké váhy se blíží rychlostí blesku a již tuto sobotu se o tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO střetnou Tyson Fury a Oleksandr Usyk!

18.5.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha 
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇺🇦 Oleksandr Usyk
Souboj o tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO
Přímý přenos na DAZN
Ke sledování si musíte zaplatit jak předplatné, tak ještě doplatit jednorázově 490 kč za tento galavečer.

Neporažená britská dvojka a světová trojka „The Gypsy King“ Tyson FURY (34-0-1, 24 KO) a neporažená ukrajinská a světová jednička Oleksandr USYK (21-0-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové sjednocující bitvě o pásy WBA, WBC, WBO, IBF a IBO!

Již 17. února se měl původně v saúdskoarabském Rijádu konat sjednocující duel v těžké váze, který bude obrovskou událostí pro celý boxerský svět. Jenže Fury se ve finální přípravě zranil, když musel s hlubokou tržnou ránou nad okem do nemocnice a celý galavečer byl odložen. Naštěstí arabští šejkové zařídili nejbližší možný datum a za 6 dní se konečně vysněného zápasu nejtěžší váhové divize dočkáme.

Pětatřicetiletý rodák z Manchesteru Tyson Fury získal titul organizace WBC v únoru 2020, kdy dokázal v první odvetě ukončit v sedmém kole tehdejšího světového šampióna „The Bronze Bombera“ Deontaye Wildera (43-3-1, 42 KO). Titul obhájil v říjnu následujícího roku, kdy opět bojoval s Wilderem a tentokrát jej knockoutoval v jedenáctém kole.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk

V roce 2022 pás WBC obhájil dvakrát, když nejprve na konci dubna vyprovodil v šesti kolech Dilliana Whyta (29-3-0, 19 KO) a naposledy v prosinci téhož roku ukončil v desátém kole a ve třetím vzájemném zápase Derecka Chisoru (34-13-0, 23 KO). V loňském roce odboxoval pouze jeden netitulový zápas s bývalým šampiónem UFC Francisem Ngannou, kterého po strašném výkonu a bez řádné přípravy těsně porazil na body 96:93, 95:94 a 94:95.

Na druhé straně šestatřicetiletý ukrajinský šampión získal tituly WBA super, WBO, IBF a IBO v září 2021, kdy v ostře sledovaném duelu těsně vybodoval tehdejšího šampióna Anthony Joshuu (27-3-0, 24 KO). Další rok v srpnu se konala odveta a Usyk výhru potvrdil, když Joshuu opět převálcoval na body. Naposledy všechny 4 tituly obhajoval loni v srpnu na galavečeru v Polsku, kde knockoutoval v devátém kole britského ranaře Daniela Duboise (20-2-0, 19 KO). Nicméně výhra nebyla zadarmo a Dubois mu dělal s údery na spodek velké problémy.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk

Kdo se stane po dlouhých letech nesporným králem divize? Bude to neporažený britský šampión WBC Tyson Fury nebo neporažený ukrajinský šampión WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk? Zápasová smlouva obsahuje také oboustranný dodatek o odvetě, takže se zcela jistě dočkáme dvou zápasů nebo rovnou dokonce tří pokud by každý zápas vyhrál někdo jiný.

Sobotní galavečer však nabídne i další zajímavé duely. O světový titul IBF v křížové váze se poperou v odvetném bitvě dva bývalý šampióni Jai Opetaia (24-0-0, 19 KO) a Mairis Briedis (28-2-0, 20 KO). První vzájemný duel se konal před dvěma lety v Austrálii a Opetaia dokázal tehdejšího šampióna Briedise vybodovat 3x 116:112 a urval titul pro sebe. Skoro čtyřicetiletý Briedis si bude chtít v odvetě vzít titul zpět, ale o jedenáct let mladší Opetaia bude velkým favoritem.

Sjednocující bitvu nabídne super pérové váha, ve které změří síly neporažený britský boxer a šampión organizace IBF Joe Cordina (17-0-0, 9 KO) a irský šampión menší organizace IBO „The Apache‘ or ‚Anto“ Anthony Cacace (21-1-0, 7 KO). Cordina je obrovským favoritem, který má na svém kontě i skalp hvězdného Shavkatdzhona Rakhimova.

Mezi šestnáct provazů se po dvouleté pauze vrací také bývalý světový šampión polotěžké váhy a dnes už jednačtyřicetiletý ruský válečník „Krusher“ Sergey Kovalev (35-4-1, 29 KO), kterého čeká švédský neporažený bijec Robin Sirwan Safar (16-0-0, 12 KO).

Po překvapivě skvělém loňském výkonu se vrací také německý šampión Agit Kabayel, který dokázal v prosinci dokonale rozebrat a zdemolovat na spodky Rusa Arslanbeka Makhmudova. Jeho soupeřem bude stále neporažená kubánská hvězda „The Cuban Flash“ Frank Sanchez (24-0-0, 17 KO). Přímý přenos bude zajišťovat streamovací platforma DAZN.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk