Fury vs Usyk 17. února v Rijádu!

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk Tak jsme se konečně dočkali. Sjednocující bitva těžké váhy Tyson Fury vs Oleksandr Usyk se bude konat v polovině února v Rijádu! Kdo bude držet tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO?

17.2.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇺🇦 Oleksandr Usyk
Souboj o tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO

Neporažená britská dvojka a světová trojka „The Gypsy King“ Tyson FURY (34-0-1, 24 KO) a neporažená ukrajinská a světová jednička Oleksandr USYK (21-0-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové sjednocující bitvě o pět světových titulů!

Dlouho očekávaný souboj dvou neporažených těžkých vah je konečně oficiálně oznámen. Původně se měl konat letos, ale po špatném výkonu Furyho v zápase s Ngannou byl termín odložen a nakonec se této historické bitvy dočkáme 17. února v saúdskoarabském Rijádu.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk

Pětatřicetiletý „The Gypsy King“ drží titul organizace WBC od února 2020, kdy dokázal v první odvetě ukončit v sedmém kole tehdejšího amerického světového šampióna Deontaye Wildera (43-2-1, 42 KO). Titul obhájil v říjnu následujícího roku, kdy opět bojoval s Wilderem a tentokrát jej knockoutoval v jedenáctém kole.

V loňském roce titul obhájil dvakrát, když nejprve na konci dubna ve vyostřené bitvě vyprovodil v šesti kolech Dilliana Whyta (29-3-0, 19 KO) a naposledy v prosinci ukončil v desátém kole na galavečeru v Tottenhamu ve třetím vzájemném zápasu Derecka Chisoru (34-12-0, 23 KO). V letošním roce odboxoval pouze netitulový zápas s bývalým šampiónem UFC Francisem Ngannou, kterého těsně přetlačil 2:1 na body.

Na druhé straně šestatřicetiletý ukrajinský šampión získal tituly WBA super, WBO, IBF a IBO v září 2021, kde v ostře sledovaném duelu těsně vybodoval tehdejšího šampióna Anthony Joshuu (26-3-0, 23 KO). Loni v srpnu se konala odveta a Usyk výhru potvrdil, když Joshuu opět vybodoval. Naposledy pás obhajoval letos v srpnu v polské Vratislavy, kde knockoutoval v devátém kole britského ranaře Daniela Duboise (19-2-0, 18 KO).

Sjednocující duel v těžké váze je obrovskou událostí, protože posledním uznávaným nesporným šampionem v nejtěžší váhové divizi byl před dlouhými 23 lety legendární britský boxer a olympijský vítez „The Lion“ Lennox Lewis (41-2-1, 32), který ukončil profesionální kariéru v roce 2003 výhrou nad dalším legendárním boxerem Vitali Klitschkem (45-2-0, 41 KO).

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk