Fury: Věřím, že Usyk dá přednost mě!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykÚřadující šampión WBC v těžké váze Tyson Fury stále věří, že šampión WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk se bude chtít utkat s ním i za cenu toho, že by přišel o pás IBF!

Vše bylo už předběžně naplánováno. Týmy Tysona Furyho a Oleksandra Usyka jednali ohledně sjednocujícího zápasu. Usyk se chtěl do ringu vrátit na začátku března a Fury si mezi tím odskočí na dobrovolnou obhajobu s Dereckem Chisorou.

IBF však o víkendu všechny strany zaskočila, když nařídila duel Oleksandra Usyka s povinným vyzývatelem Filipem Hrgovičem. Pokud by Usyk zápas odmítl a utkal se i přes toto nařízení s Furym, tak mu organizace světový titul odebere.

Organizace IBF je svými nekompromisními rozhodnutí pověstná a z minulosti má stejnou zkušenost také sám Tyson Fury. Když Fury v roce 2015 porazil Wladimira Klitschka, tak IBF nařídila Furymu povinnou obhajobu s Vyacheslavem Glazkovem. Fury odmítl a dal přednost odvetě s Klitchkem, která se nakonec i tak nekonala. IBF tehdy Furymu za rozhodnutí bojovat opět s Klitschkem pás odebrala a ten ho pak hodil do záchodu.

Fury WC Toilet IBF

„Pokud se to podaří a Usyk bude chtít náš zápas, může být mým dalším soupeřem. Samozřejmě za předpokladu, že vše půjde podle plánu a dokážu v prosinci porazit Chisoru. Nerad něco plánuju, než mám vyřešené všechny úkoly a tím hlavním je teď Chisora“. Řekl Tyson Fury.

„Pokud se náš souboj odehraje, tak se bude konat s největší pravděpodobné v Saudské Arábii. Projedu se tam po něm a vrátím se pak s tituly zpět do Velké Británie. Myslím, že když mi dá přednost a ztratí pás IBF tak se nic neděje, stejně každý ví, kdo je šampión. Nebo chce snad někdo vidět zápas s Hrgovičem?!“. Uzavřel šampión těžké váhy.

Tyson Fury vs Dereck Chisora 3