Fury: Usyka sundám jak kapku deště!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykNeporažený britský boxer a světový šampión těžké váhy organizace WBC Tyson Fury si se svým konkurentem Oleksandrem Usykem starosti nedělá!

„The Gypsy King“ Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) byl o víkendu v Manchesteru podpořit bratra Tommyho (10-0-0, 4 KO), který až s překvapivě velkými problémy přetlačil na body britského Youtubera Olajida Williama Olatunjiho (1-1-0), známého spíše pod přezdívkou KSI.

Fury se samozřejmě nevyhnul otázkám na případný sjednocující duel s šampiónem organizací WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandrem Usykem (21-0-0, 14 KO), který by měl být už potvrzený a nejdůležitější náležitosti smlouvy dohodnuty.

„Momentálně se o Usyka moc nezajímám, protože se nejdřív musím vypořádat s Francisem Ngannou. Jakmile udělám svou práci a vyjdu z toho v jednom kuse, bez zranění, tak se postarám o toho malého kluka Usyka. Sundám ho jako kapku deště z mého ramene“. Řekl pětatřicetiletý světový šampión.

Tyson Fury získal světový titul WBC na začátku roku 2020, kdy v odvetě ukončil v sedmém kole tehdejšího šampióna Dentaye Wildera (43-2-1, 42 KO). Pás následně obhájil o více jak rok později opět s Wilderem, kterého tentokrát knockoutoval v kole jedenáctém.

V loňském roce obhájil titul dvakrát, když nejprve v dubnu knockoutoval krajana Dilliana Whyta (29-3-0, 19 KO) a naposledy na konci roku si vyšlápl i na svého kamaráda Derecka Chisoru (34-13-0, 23 KO), kterého ukončil v desátém kole. 28. října vyzve v netitulové bitvě na galavečeru v Saúdské Arábii bývalého MMA šampióna organizace WBC Francise Ngannou.

Tyson Fury vs Francis Ngannou