Fundoru čeká odveta s Mendozou!

Sebastian Fundora vs Brian MendozaBrian Mendoza dokázal na začátku dubna v sedmém kole ukončit prozatímního světového šampióna Sebastiana Fundoru a získat tak titul WBC. Nyní se dočkáme odvety!

Pětadvacetiletý „The Towering Inferno“ Sebastian Fundora (20-1-1, 13 KO) získal prozatímní titul WBC loni v dubnu na galavečeru v Las Vegas, kde dokázal vyhrát velmi těžký duel s krajanem Ericksonem Lubinem (24-2-0, 17 KO). Titul následně obhájil v říjnu, když jasně vybodoval mexického boxera Carlose Ocampa (34-2-0, 22 KO).

V noci 8. dubna se postavil k druhé obhajobě pásu a cestu mu zkřížil devětadvacetiletý krajan „La Bala“ Brian Mendoza (22-2-0, 16 KO), pro kterého to byla zároveň první titulová bitva. Zápas začal naprosto podle očekávání a Brian Mendoza v duelu jasně dominoval a boxoval na jistotou.

Sebastian Fundora vs Brian Mendoza

Zvrat přišel v sedmém kole, kdy Mendoza vytasil tvrdou levačku, kterou trefil Fundoru na bradu. Šampión byl silně otřesený a Mendoza následně zasadil finální úder. Jednalo se o jedno z největších překvapení ze sobotních duelů. Mendoza tak získal prozatímní světový titul organizace WBC, na druhé straně Sebastian Fundora poprvé v kariéře prohrává.

Nyní bylo oznámeno, že se dočkáme odvety a Fundora tak dostane šanci vybojovat titul zpět. Oba bijci by se měli střetnout na galavečeru jehož hlavním zápasem bude souboj mezi prozatímním šampionem WBC super velterové váhy Davidem Benavidezem a Davidem Morrellem. Datum by měl být ohlášen v nejbližších dnech.