Fulton a Inoue mají odváženo!

Stephen Fulton vs Naoya InoueŠampión super bantamové váhy Stephen Fulton a bývalý král bantamu Naoya Inoue splnili váhový limit a zítra dopoledne se poperou o tituly WBC a WBO! Video z vážení v článku!

25.7.2023 – Ariake Arena, Tokio, Japonsko
Super bantamová váha
Stephen Fulton 🇺🇸🆚🇯🇵 Naoya Inoue
Přímý přenos na ESPN!

Neporažená americká a světová jednička super bantamové váhy „Cool Boy Steph“ Stephen FULTON (21-0-0, 8 KO) a neporažená japonská a světová jednička bantamové váhy „Monster“ Naoya INOUE (24-0-0, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly organizací WBO a WBC!

Vážení
Stephen Fulton: 55,3 kg
Naoya Inoue: 55,2 kg

Devětadvacetiletý japonský šampión „Monster“ Naoya Inoue (24-0-0, 21 KO) 13. prosince naprosto rozebral na domácím galavečeru britského boxera Paula Butlera a v jedenáctém kole ho knockoutoval. Inoue tak sjednotil všechny prestižní světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF.

Naoya Inoue

Po zápase oznámil přechod do super bantamové váhy a na začátku letošního roku oficiálně všechny tituly uvolnil a přesunul se do super bantamové váhy kde hned skočí do titulového souboje. Jeho soupeřem bude osmadvacetiletý neporažený úřadující šampión organizací WBC a WBO Stephen Fulton (21-0-0, 8 KO).

Stephen Fulton

Fulton získal nejprve v lednu 2021 světový titul organizace WBO, když jasně vybodoval amerického boxera Angela Lea. Téhož roku v listopadu vyzval ve sjednocující bitvě šampióna WBC Brandona Figueroa a po tvrdém a vyrovnaném souboji získal i pás WBC v super bantamové váze. Oba pásy loni v červnu obhájil, když vybodoval Američana Daniela Romana.

Zápas se měl původně konat na galavečeru v Yokohama areně 7. května, ale Inoue se během příprav zranil a oba bijci se utkají nakonec zítra dopoledne v tokijské Ariake Areně.,

Stephen Fulton vs Naoya Inoue