Frazer Clarke vs Mariusz Wach!

Frazer Clarke vs Mariusz WachPolský viking Mariusz Wach se nakonec v červnu postaví ke dvěma zápasům a prověří i vycházející britskou hvězdu Frazera Clarka!

16.6.2023 – York Hall, Bethnal Green, VB
Těžká váha
Frazer Clarke 🇬🇧🆚🇵🇱 Mariusz Wach
Přímý přenos na Sky Sports!

Neporažená britská devítka „The Eraser or Big Fraze“ Frazer CLARKE (6-0-0, 5 KO) a polská šestka „The Viking“ Mariusz WACH (36-9-0, 19 KO) se utkají v desetikolové bitvě na galavečeru v Londýně!

Frazer Clarke vs Mariusz Wach

Jednatřicetiletý rodák z malého britského města Burton „The Eraser“ Frazer Clarke má na svém kontě nespočet amatérských úspěchů mezi nimiž ten největší je bronzová medaile z posledních olympijských her v japonském Tokiu, kde nestačil pouze na Uzbeka Bakhodira Jalolova.

Následně Clarke podepsal profesionální kontrakt s promotérskou skupinou Boxxer vedenou Benem Shalomem. Jeho zápasy bude vysílat díky exkluzivní smlouvě ve Velké Británii sportovní televize Sky Sports jako například v minulosti duely Anthony Joshuy.

Loni 19. února se postavil ke svému debutu mezi profesionály proti krajanovi Jake Darnellovi a byla z toho jednostranná demolice, kterou už v prvním kole ukončil ringový John Latham. K druhému duelu kariéry se postavil 30. července a soupeř neměl opět sebemenší šanci.

Frazer Clarke

Argentinský boxer Ariel Esteban Bracamonte byl prakticky jen boxovacím pytlem a bylo jen otázkou času, kdy zápas skončí. Nakonec Bracamonte ještě první kolo přežil, ale ve druhém mu Clarke uštědřil tvrdou levačkou na bradu a šel k zemi. Sice ještě vstal, ale ringový opět John Latham zápas ukončil.

3. září se postavil ke třetímu duelu mezi profíky a soupeřem mu byl neporažený bulharský boxer Pencho Tsvetkov. Duel však dle očekávaní skončil velice brzy a Clarke Bulhara ukončil v prvním kole technickým KO. Následně v listopadu vybodoval v těžkém zápase zkušeného polského bijce Kamila Sokolowskiho.

Letošní rok odstartoval v lednu a jeho soupeřem byl argentinský boxer Kevin Nicolas Espindola. Clarke opět potvrdil roli favorita a Espindolu ničil v každém kole. Argentinský boxer už chtěl zápas ukončit po třetím kole, nakonec jej trenér přemluvil ještě k jednomu kolu a po čtvrtém to stejně zabalil.

Naposledy stál v ringu v březnu, když ve dvou kolech vyprovodil rumunského boxera Bogdana Dinu. Nyní ho čeká třetí letošní duel a do cesty se mu postaví třiačtyřicetiletý polský veterán Mariusz Wach.

Mariusz Wach

Wach před jedenácti lety boxoval s legendárním Wladimirem Klitschkem o světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO. Tehdy Klitschkovi v jednom kole dokonce slušně zatopil, ale nakonec prohrál jasně na body.

Poslední tři roky však šla jeho kariéra strmě dolů a poslední vítězství si připsal v červnu 2020 nad stejně starým americkým boxerem Kevinem Johnsonem. Poté už následovali pouze porážky, nejprve jej ještě téhož roku vybodoval Angličan Hughie Fury a loni jej v šestém kole knockoutoval Arslanbek Makhmudov a naposledy ho v září porazil na body také Kevin Lerena.

Vypadalo to, že Wach už pravděpodobně ukončí profesionální kariéru, ale v minulém týdnu ohlásil návrat a nejprve se představí 3. června na domácím galavečeru s Jakubem Sosinskim (8-2-1, 3 KO), což by měl být být zápas na rozboxování a o 13 dní později už prověří Frazera Clarka.

Wladimir Klitschko vs Mariusz Wach