Eubank vs Smith nakonec v lednu!

Chris Eubank vs Liam SmithBritská jednička střední váhy Chris Eubank a britská jednička super velterové váhy Liam Smith se nakonec utkají v lednu. Na stejném galavečeru bude boxovat také Glowacki a Riakporhe!

Třiatřicetiletý Chris Eubank v roce 2019 získal prozatímní světový titul WBA, když v americkém Brooklynu ve dvou kolech vypráskal ruského bijce Matveye Korobova. K hlavní titulové bitvě nakonec nenastoupil a během Covidu neboxoval. Vrátil se až loni, kdy vyhrál oba své duely.

Letos v únoru se postavil k velmi těžké bitvě s krajanem Liamem Williamsem. Očekávala se velmi vyrovnaná řežba, ale Eubank nakonec jasně dominoval a Williamse vybodoval. V říjnu měl změřit síly s dlouholetý kontinentálním šampiónem velterové váhy Conorem Bennem.

Chris Eubank

Jenže antidopingová agentura VADA, která provedla kontrolu u britského boxera Conora Benna zveřejnila znepokojující výsledek. V těle boxera byla odhalena zakázaná látka Clomifen, která v minulosti byla nalezena také MMA fighterů Jona Jonese a Brocka Lesnara.

Zápas musela zastavit až BBBofC – Britská boxerská asociace a to pouhé dva dny před plánovaným galavečerem. Následně začala je jednání na 17. prosince se Smithem. Nakonec se promotéři rozhodli uspořádat galavečer až po novém roce a duel Chris Eubank vs „Beefy“ Liam Smith (32-3-1, 19 KO) se bude konat 21. ledna.

Liam Smith

Čtyřiatřicetiletý bývalý světový šampión super velterové váhy Liam Smith letos odboxoval již dva duely a oba dokázal vyhrál před limitem. Nejprve v dubnu na galavečeru v New Yorku ukončil v desátém kole Američana Jessie Vargase a naposledy v září na domácím galavečeru ukončil ve čtvrtém kole Tanzánce Hassana Mwakinyoa.

Na stejném galavečeru bude boxovat také bývalý světový šampión křížové váhy Krzysztof Glowacki (32-3-0, 20 KO) a jeho soupeřem bude domácí boxer Richard Riakporhe (15-0-0, 11 KO).

Krzysztof Glowacki