El Gallo vs Chocolatito o pás WBC!

Juan Estrada vs Roman Gonzalez 3Franšízový šampión WBC Juan Francisco Estrada a diamantový šampión WBC Roman Gonzalez završí v prosinci trilogii. Na zápasy to mají 1:1, Nyní je čeká rozhodující bitva!

3.12.2022 – Glendale Arena, Glendale, USA
Super muší váha
Juan Estrada 🇲🇽🆚🇳🇮 Roman Gonzalez 3
Přímý přenos na DAZN!

Mexická a světová jednička „El Gallo“ Juan ESTRADA (43-3-0, 28 KO) a nikaragujská jednička a světová dvojka „Chocolatito“ Roman GONZALEZ (51-3-0, 41 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o pás WBC a završí tak vzájemnou trilogii!

Juan Estrada vs Roman Gonzalez 3

Dvaatřicetiletý mexický boxer Juan Francisco Estrada a nikaragujský boxer Roman Gonzalez poprvé změřili síly 17. listopadu 2012 na galavečeru v Los Angeles. Souboj byl tehdy v ještě v lehké muší váze o regulérní titul WBA a zápas jednoznačně na body 118:110 a 2×116:112 vyhrál Roman Gonzalez.

Odveta se konala po dlouhých devíti letech loni v březnu na galavečeru v americkém Dallasu. Tentokrát už v super muší váze a Gonzalez držel tituly WBA super a WBC. K vidění byl velmi vyrovnaný boj, který došel až do bodového rozuzlení, kde dva rozhodčí viděli jako vítěze mexického vyzývatele a jeden rozhodčí obhájce titulu.

Roman Gonzalez

Estrada tak vrátil Gonzalezovi devět let starou porážku a aktuálně to mají na zápasy 1:1. Proto není překvapením, že Eddie Hearn domluvil třetí rozhodující bitvu, která určí vítěze této trilogie a uzavře kapitolu. Zápas se původně měl konat již v březnu, ale byl odložen a novým termínem byla ohlášena sobota 3. prosince v Arizoně.

Juan Francisco Estrada