Duel Eubank vs Benn snad v září!

Chris Eubank vs Conor BennFrank Smith z Matchroom Boxing prozradil, že loni zrušený duel Chris Eubank vs Conor Benn by se měl konat 16. nebo 30. září na londýnském stadiónu Tottenham Hotspur!

Loni v srpnu udělala mezinárodní antidopingová agentura VADA kontrolu u britského boxera Conora Benna a výsledek byl znepokojující. V těle boxera byla odhalena zakázaná látka Clomifen, která v minulosti byla nalezena také MMA fighterů Jona Jonese nebo Brocka Lesnara.

Clomifen, také známý jako klomifen nebo jednoduše Clomid, se primárně používá k léčbě neplodnosti u žen. Funguje podobně jako estrogen v tom, že stimuluje produkci vajíček u žen, aby měly co největší šanci otěhotnět. Může však působit také jako zesilovač výkonu, když je podáván na denní bázi jako pilulka, tím může zvýšit testosteron u mužů. Zvýšená fyzická podpora z clomifenu, který může až zdvojnásobit hladinu testosteronu z něj dělá v atletice zakázanou látku.

Chris Eubank vs Conor Benn

Zajímavý je ale fakt, že Eddie Hearn, který zastupuje Conora Benna o výsledku celou dobu věděl, ale nechal oba boxery dále v přípravě. Nicméně zápas musela zastavit až na poslední chvíli britská boxerská asociace BBBofC a to pouhé dva dny před plánovaným galavečerem, který se měl uskutečnit 8. října.

Conor Benn

Bennovi bude brzy umožněno opět boxovat před svými fanoušky. BBBofC by měla v dohledné době Bennovi vrátit licenci a výkonný ředitel Frank Smith z Matchroom Boxing prozradil, že by se měl zápas konat 16. nebo 30. září na londýnském stadiónu Tottenham Hotspur!

Eubank letos v lednu prohrál překvapivě před limitem s Liamem Smithem. Oba boxeři se měli střetnout tento měsíc v odvetě, ale Smith musel odstoupit kvůli zdravotním problémům. Eubank si tak konečně vyřídí účty s Bennem a odveta se Smithem by se mohla následně konat na konci roku nebo na začátku příštího.