Ducár vs Řezníček o dva tituly již příští týden!

Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček 2Český šampión křížové váhy Vasil Ducár a vyzývatel Vladimír Řezníček se utkají již příští čtvrtek o český titul ČUBP a o pás WBC CISBB!

29.12.2022 – Lucerna Praha, ČR
Křížová váha
Souboj o český titul ČUBP
Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček 2

Česká jednička a světová 56 Vasil DUCÁR (12-6-1, 10 KO) a česká trojka a světová 141 Vladimír ŘEZNÍČEK (11-4-2, 5 KO) se utkají v desetikolové bitvě o český titul ČUBP a pás menší ruské organizace CISBB!

Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček

Třiatřicetiletý Vasil Ducár a o rok starší Vladimír Řezníček se již jednou o český titul v křížové váze utkali. V červnu 2018 skončil duel na galavečeru v Karlových Varech remízou. Duel byl hodně vyrovnaný a Ducár dokázal Řezníčka se závěrečným gongem posadit na zadek.

Rozhodčí tehdy zápas nabodovali takto. Marcel Brzokoupil 95:95 (Remíza), Ondřej Holubek 96:94 (Řezníček) a Jan Teleki 95:94 (Ducár). Za uplynulé 4 roky oba boxeři odboxovali spoustu duelů, které udělali z Vasila Ducára nejlepšího boxera napříč vahami a Vladimír Řezníček se usadil na třetím místě za Václavem Pejsarem.

Vasil Ducár

Pro Ducára to bude již pátý letošní duel. Rok 2022 odstartoval březnovou prohrou s hvězdným Kubáncem Mike Perezem. V červnu v titulovém souboji porazil Marka Procházku a v srpnu prohrál na body s neporaženým britským a Evropským šampiónem Jordanem Thompsonem. Naposledy boxoval v září, kdy v odvetě vybodoval Václava Pejsara.

Na druhé straně Vladimír Řezníček stál letos mezi šestnácti provazy pouze jednou, když v prvním kole ukončil ratingového soupeře z Bosny a Hercegoviny Daria Kadiče. Prvním duelu byl mírným favoritem Řezníček, ale v prosincové odvetě bude favoritem pro změnu Ducár, který je aktuálně ve vrcholné formě.

Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček

Oba bijci se tak poperou o český národní titul ČUBP a také pás CISBB. CIS, Slavic and Baltic countries Boxing Bureau (CISBB) je členem WBC stejně jako jiné organizace včetně té Evropské EBU. Jedná se o malou ruskou organizaci o jejíž tituly se boxuje převážně v Rusku a v křížové váze se za posledních deset let boxovalo o tento titul pouze sedmkrát. V minulosti jej držel například Dmitry Kudryashov.

Vladimír Řezníček


První vzájemný duel Ducár vs Řezníček