Dubois a King uzavřeli dohodu o vyplacení mzdy!

Daniel DuboisŠampión těžké váhy Daniel Dubois nedostal ve smluvním termínu zaplaceno za červnový zápas s Trevorem Bryanem, který pořádal kontroverzní promotér Don King. Nyní došlo konečně k dohodě!

Kontroverzní americký promotér Don King na začátku letošního roku vyhrál dražbu na pořádání titulového zápasu mezi jeho svěřencem Trevorem Bryanem (22-1-0, 15 KO) a britským ranařem Daniele Duboisem (18-1-0, 17 KO).

King vyhrál částkou 3,11 milionu dolarů a z této částky mělo putovat 45 % do tábora britského vyzývatele Daniela Duboise. Zápas se konal letos v červnu před několika stovkami fanoušků. Nicméně King nepřekvapivě finanční závazky organizace WBA nedodržel a peníze nezaplatil. Britský tým tak podal na amerického promotéra žalobu.

Trevor Bryan vs Daniel Dubois

Nyní došlo k dohodě a tým Daniela Duboise a promotér Don King uzavřeli mimo soudní dohodu a v nejbližších dnech by měl Dubois obdržet výplatu za zápas. Pokud tak King učiní, tak Britové žalobu u soudu stáhnou.

Čtyřiadvacetiletý „Dynamite“ Daniel Dubois by se měl vrátit mezi šestnáct provazů na podzim, předběžně na přelomu září a října a bude tak poprvé obhajovat standardní světový titul WBA. Soupeř zatím nebyl oznámen, ale mě by se tak stát během následujících týdnů.

Don King