Dorticos by se měl vrátit na konci roku!

Yuniel DorticosBývalý světový šampión křížové váhy Yuniel Dorticos be se měl vrátit mezi šestnáct provazů na konci roku. Nově pod vedením trenéra Pedrem Diazem!

Šestatřicetiletý kubánský boxer Yuniel Dorticos (25-2-0, 23 KO) Získal v roce 2016 prozatímní světový titul WBA výhrou nad Youri Kalengou z Dominikánské republiky. O rok později ukončil ve druhém kole ruského bijce Dmitry Kudryashova a získal klasický světový pás WBA.

V únoru 2018 se utkal o tituly WBA super a IBF s neporaženým Rusem Muratem Gassievem, ale vyrovnanou bitvu prohrál na body a připsal si na své konto první profesionální porážku. Nicméně v červnu 2019 dokázal v desátém kole knockoutovat Američana Andrewa Tabitiho a získal konečně plnohodnotný světový titul IBF.

O rok později se postavil k první obhajobě a do cesty se mu postavil tehdy neporažený lotyšský boxer Mairis Briedis. Dorticos však na Briedise v zápase ztrácel a prohrál na body. Po druhé prohře se vrátil do ringu loni v listopadu na galavečeru v Miami, kde ve druhém kole vyprovodil amerického boxera Jesse Bryana.

Yuniel Dorticos

Letos udělal ve svém rohu změnu a domluvil se na spolupráci s trenérem Pedrem Diazem a plánuje zápasit ještě do konce tohoto roku. „Jsem hrdý na to, že můžu spolupracovat právě s Pedrem. V minulosti jsme sice už spolu pracovali, ale dnes máme jasný úkol a to získat opět světový titul a zapsali se do historie“. Prozradil novinky Dorticos.

Yuniel Dorticos