Dnes: Zhang vs Parker o pás WBO!

Zhilei Zhang vs Joseph ParkerČínský boxer a prozatímní šampión Zhilei Zhang a novozélandský vyzývatel Joseph Parker mají odváženo a dnes večer se poperou o titul WBO! Video z vážení v článku!

DNES – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Zhilei Zhang 🇨🇳🆚🇳🇿 Joseph Parker

Přímý přenos na DAZN
Předplatné + 440 kč

Čínská jednička a světová sedmička „Big Bang“ Zhilei ZHANG (26-1-1, 21 KO) a novozélandská jednička a světová trojka „Lupesoliai La’auliolemalietoa“ Joseph PARKER (34-3-0, 23 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBO!

Vážení
Zhilei Zhang: 132,3 kg (23.9.2023 – 130,3 kg)
Joseph Parker: 112,3 kg (23.12.2023 – 11,3 kg)

Čtyřicetiletý rodák z čínského Čou-kchou Zhilei Zhang získal prozatímní titul WBO teprve loni v dubnu, když dokázal v šestém kole zastavit technickým KO favorizovaného britského boxera Joe Joyceho (15-2-0, 14 KO). O pět měsíců později se konala odveta a Zhang tentokrát Joyceho knockoutoval už ve třetím kole a potvrdil pozici prozatímního šampióna těžké váhy.

Dnes má na galavečeru v Rijádu před sebou druhou obhajobu a do cesty se mu postaví dvaatřicetiletý bývalý světový šampión z Nového Zélandu Joseph Parker. Novozélanďan držel světový titul WBO od roku 2016 až do roku 2018, kdy nestačil na body Joshuovi, který tak tehdy sjednotil pásy WBA super, WBO, IBF a IBO.

V loňském roce odboxoval celkem čtyři duely a ze všech odešel vítězně. Nejprve v lednu vybodoval Angličana Jacka Masseye, v květnu v prvním kole ukončil Australana Faiga Opelu, v říjnu ve třetím kole knockoutoval Kanaďana Simona Keana a naposledy v Rijádu překvapivě jasně vybodoval „The Bronze Bombera“ Deontaye Wildera (43-3-1, 42 KO) a usadil se na 3. místě světového žebříčku divize.

Galavečer v Rijádu nabídne ještě další čtyři titulové bitvy. O světový titul WBC v pérové váze se střetnou Rey Vargas a Nick Ball. O světový titul WBA v super velterové váze Israil Madrimov a Magomed Kurbanov. O Interkontinentální titul WBA v lehké váze Mark Chamberlain a Gavin Gwynne. O Globální titul WBO v těžké váze Justis Huni a Kevin Lerena

O hlavní duel se postarají bývalý světový šampión „AJ“ Anthony Joshua (27-3-0, 24 KO) a bývalý MMA šampión UFC „Predator“ Francis Ngannou (0-1-0). Přímý přenos bude zajišťovat streamovací platforma DAZN.

Anthony Joshua vs Francis Ngannou