Dnes: Tszyu vs Harrison o pás WBO!

Tim Tszyu vs Tony HarrisonNa galavečeru v Austrálii nás dnes čeká souboj o prozatímní světový titul organizace WBO v super velterové váze Tim Tszyu vs Tony Harrison! Video z vážení v článku!

DNES – Qudos Bank Arena, Sydney, Austrálie
Super velterová váha
Tim Tszyu 🇦🇺🆚🇺🇸 Tony Harrison

Neporažená australská jednička a světová šestka Tim TSZYU (21-0-0, 15 KO) a americká trojka a světová osmička „Super bad“ Tony HARRISON (29-3-1, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBO!

Vážení
Tim Tszyu: 69,7 kg
Tony Harrison: 69,6 kg

Tim Tszyu vs Tony Harrison

Dvaatřicetiletý „Iron Man“ Jermell Charlo (35-1-1, 19 KO) sjednotil loni v květnu výhrou nad Brianem Castanem všechny čtyři tituly v super velterové váze a stal se tak nesporným šampiónem této váhové kategorie. Na konci ledna měl tituly obhajovat proti Timovi Tszyu, ale během přípravy si zlomil levou ruku a musel zápas odložit.

Osmadvacetiletý Australan Tim Tszyu se tak dnes v noci střetne s dvaatřicetiletým americkým boxerem Tony Harrisonem a organizace WBO dala do zápasu alespoň prozatímní verzi světového titulu. Zápas s Charlem by se následně mohl konat v druhé polovině roku.

Tim Tszyu vs Tony Harrison

Syn legendárního šampióna Tim Tszyu je Australan s ruskými kořeny a měl v držení od roku 2019 Globální verzi pásu WBO, který celkem sedmkrát obhájil než jej loni v březnu po poslední obhajobě uvolnil, aby mohl bojovat o světový titul právě s Charlem.

Na druhé straně Tony Harrison se už dvakrát s úřadujícím šampiónem divize dvakrát střetl. V roce 2018 dokázal Charla překvapivě vybodovat a rok později mu Charlo uštědřil KO v jedenáctém kole. Duel Tszyu vs Harrison bude velmi těžký pro oba borce a vítěz se stane povinným vyzývatelem Jermella Charla.