Dnes: Stevenson vs Yoshino v eliminaci WBC!

Shakur Stevenson vs Shuichiro YoshinoShakur Stevenson má před sebou dnes v noci debut v lehké váze a v rámci eliminačního duelu organizace WBC ho čeká japonská jednička Shuichiro Yoshino! Video z vážení v článku!

DNES – Prudential Center, Newark, USA
Lehká váha
Shakur Stevenson 🇺🇸🆚🇯🇵 Shuichiro Yoshino
Přímý přenos na ESPN a ESPN+!

Neporažená americká a světová jednička Shakur STEVENSON (19-0-0, 9 KO) a neporažená japonská jednička a světová osmička Shuichiro YOSHINO (16-0-0, 12 KO) se střetnou ve dvanáctikolové eliminační bitvě organizace WBC!

Vážení
Shakur Stevenson: 61 kg
Shuichiro Yoshino: 61,2 kg

Pětadvacetiletý neporažený americký šampión Shakur Stevenson (19-0-0, 9 KO) už zářil jako amatér, když v roce 2014 ovládl juniorské mistrovství světa i olympijské hry. O dva roky později se už představil na olympiádě v Pekingu, kde nestačil pouze na Kubánce Robeisy Ramireze a získal tak stříbro.

V roce 2017 vlétl do profiringu jako uragán a porazil dvanáct soupeřů v řadě. V roce 2019 ve svém třináctém profesionálním duelu jasně vybodoval krajana Joeta Gonzaleze a získal světový titul organizace WBO v pérové váze. Následně přešel do super pérové váhy, ve které získal loni v říjnu také světový titul WBO, když v desátém kole ukončil Jamela Herringa.

Loni v dubnu vybodoval v Las Vegas šampióna organizace WBC Oscara Valdeze a získal druhý titul. Oba pásy naposledy obhájil v září bodovým vítězstvím nad brazilským bijcem Robsonem Conceicaoem. Aktuálně je Stevenson světovou jedničkou a přesouvá se do lehké váhy.

Shakur Stevenson vs Shuichiro Yoshino

V lehké váze bude debutovat na domácím galavečeru v Prudential Centru již dnes v noci a jeho soupeřem bude jednatřicetiletý neporažený japonský šampión Shuichiro Yoshino (16-0-0, 12 KO). Japonec dokázal v loňském ruce ukončit před limitem krajany Masayuki Ita a Masayoshi Nakatani. Obhájil tak Asijské pásy WBO.

Hlavní duel galavečera v New Jersey bude zároveň eliminací organizace WBC a vítěz se tak stane povinným vyzývatelem úřadujícího krále divize, kterým je neporažený čtyřiadvacetiletý americký boxer Devin Haney (29-0-0, 15 KO), jenž drží všechny prestižní tituly WBA super, WBC, WBO a IBF v lehké váze. Haney bude v květnu pásy obhajovat s legendárním Ukrajincem Vasylem Lomachenkem.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko