Dnes: Meyna vs Kownacki o polský titul!

Adam Kownacki vs Kacper MeynaPo čtyřech porážkách v řadě se dnes vrací polský boxer Adam Kownacki na domácím galavečeru. V souboji o polský národní titul vyzve krajana Kacpera Meynu! Video z vážení v článku!

DNES – Koszalin, Polsko
Těžká váha
Adam Kownacki 🇵🇱🆚🇵🇱 Kacper Meyna
Přímý přenos na Polsat Sport!

Polská jednička „Baby Face“ Adam KOWNACKI (20-4-0, 15 KO) a polská trojka Kacper MEYNA (11-1-0, 7 KO) se utkají c desetikolové bitvě o polský národní titul na galavečeru v Koszalinu!

Vážení
Adam Kownacki: 114,6 kg
Kacper Meyna: 108 kg

Čtyřiatřicetiletý polský boxer Adam Kownacki měl skvěle rozjetou profesionální kariéru a do roku 2019 měl na svém kontě 20 výher v řadě a žádnou porážku. Byl jen krůček od vysněného zápasu o světový titul, jenže rok 2020 vše změnil a jeho kariéra se otočila vzhůru nohama a přišli porážky.

Nejprve ho dvakrát před limitem ukončil odepisovaný „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius (32-5-0, 21 KO) v roce 2020 ho ukončil ve 4. kole a o rok později v 6. kole. V roce 2022 ho vybodoval turecký boxer „The Iceman“ Ali Eren Demirezen (17-1-0, 12 KO) a naposledy loni v červnu před limitem v osmém kole dopující Američan Joe Cusumano (22-4-0, 20 KO).

Dnes večer se vrací, aby kariéru restartoval před domácími fanoušky v Polsku, kde bude boxovat vůbec poprvé. V souboji o polský národní titul se mu do cesty postaví čtyřiadvacetiletý krajan Kacper Meyna. Rodák z Koscierzyny získal v loňském roce dva tituly, když v únoru ukončil v prvním kole Jakuba Sosinskiho a získal polský titul.

Naposledy stál v ringu v červnu, kdy dokázal v devátém kole ukončit Krzysztofa Twardowskiho a získal pás WBC Francophone. Souboj s Kownackim pro něj bude jednoznačně nejtěžším zápasem kariéry. Ačkoliv je Kownacki favoritem, tak v posledních čtyřech zápasech tuto roli nepotvrdil a pokaždé prohrál.

Adam Kownacki vs Kacper Meyna