Dnes: Matias vs Ponce o pás IBF!

Subriel Matias vs Jeremias PoncePortorický boxer Subriel Matias a argentinský boxer Jeremias Nicolas Ponce se dnes v noci střetnou na galavečeru v Minneapolis o uvolněný světový titul organizace IBF v super lehké váze! Video z vážení v článku!

DNES – Armory, Minneapolis, USA
Super lehká váha
Subriel Matias 🇵🇷🆚🇦🇷 Jeremias Ponce
Přímý přenos na Showtime!

Portorická dvojka a světová patnáctka „El Orgullo de Maternillo“ Subrial MATIAS (18-1-0, 18 KO) a neporažená argentinská jednička a světová sedmnáctka „Jare“ Herenmias PONCE (30-0-0, 20 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o uvolněný světový titul organizace IBF!

Vážení
Subriel Matias: 63,2 kg
Jeremias Ponce: 63,3 kg

Neporažený jednatřicetiletý britský boxer „The Tartan Tornado“ Josh Taylor (19-0-0, 13 KO) dokázal v květnu 2021 vybodovat v Las Vegas Američana Jose Carlose Ramireze (27-1-0, 17 KO) a sjednotil všechny čtyři prestižní tituly WBA, WBO, WBC a IBF v super lehké váze.

Loni v únoru se na galavečeru v Glasgow postavil k první obhajobě a jeho soupeřem byl krajan Jack Catterall (26-1-0, 13 KO). Tyalor duel těsně vyhrál na body 114:111, 113:122 a 112:113. Po zápase oznámil přechod do velterové váhy a postupně uvolnil všechny světové tituly a jeden z nich budou bojovat na konci února Subriel Matias a Jeremias Ponce.

Subriel Matias

Třicetiletý portorický boxer Subriel Matias se do ringu vrací po roční pauze. Na posledy stál v ringu loni v lednu, když na domácím galavečeru ukončil v devátém kole rodáka z Arménie Petrose Ananyana. Jednalo se o odvetu z roku 2020, kdy jej dokázal překvapivě Ananyan vybodoval a je tak jeho jediným přemožitelem.

Na druhé straně neporažený šestadvacetiletý argentinský boxer Jeremias Ponce loni odboxoval také pouze jediný duely, když na německém galavečeru v Hamburku ukončil ve třetím kole neškodného Gruzínce Achika Odikadzeho.

Jeremias Ponce