Dnes: Lopez vs Martin o pás WBO!

Teofimo Lopez vs Sandor MartinBývalý světový šampión Teofimo Lopez a Sandor Martin se dnes v noci utkají na galavečeru v New Yorku o Mezinárodní titul organizace WBO! Video z vážení v článku!

DNES – Madison Square Garden, New York
Super lehká váha
Teofimo Lopez 🇺🇸🆚🇪🇸 Sandor Martin
Přímý přenos na ESPN+!
Záznam na Sport 2 v neděli ve 14:15!

Americká dvojka a světová trojka „The Takeover“ Teofimo LOPEZ (17-1-0, 13 KO) a španělská jednička a světová pětka „Arrasandor“ Sandor MARTIN (40-2-0, 13 KO) se utkají v desetikolové bitvě o Mezinárodní titul organizace WBO!

Vážení
Teofimo Lopez: 63,1 kg
Sandor Martin: 63,4 kg

Teofimo Lopez vs Sandor Martin

Pětadvacetiletý americký boxer Teofimo Lopez získal před dvěma lety světové tituly WBA super, WBO a IBF v lehké váze, když překvapivě jasně vybodoval ukrajinského boxera Vasyla Lomachenka. Radost s titulů mu však vydržela jen do první obhajoby loni v listopady, ve které padl s Australanem George Kambososem.

Teofimo Lopez

Letos v srpnu se mezi šestnáct provazů vrátil, ale už do super lehké váhy. V nové váhovce si lehce poradil s mexickým boxerem Pedrem Campou, kterého ukončil v sedmém kole a získal Mezinárodní titul WBO a pás Severní Ameriky NABF.

Nyní ho čeká druhý zápas v super lehké váze a do cesty se mu měl původně postavit třiatřicetiletý portorický boxer a bývalý světový šampión super pérové a lehké váhy Jose Pedraza. Nicméně onemocněl a musel přerušit přípravu a tudíž odstoupit ze zápasu. Do ringu se vrátí až příští rok. Promotéři hledali náhradu a tou je nakonec španělský bijec Sandor Martin.

Sandor Martin

Devětadvacetiletý španělský boxer drží mezinárodní titul organizace WBA, který získal ve svém posledním duelu letos v dubnu, když jasně přeboxoval mexického boxera Jose Felixe. Duel s Lopezem bude zároveň eliminační soubojem organizace WBC.