Dnes: Conlan vs Guerfi na Sport 1!

Michael Conlan vs Karim GuerfiNa galavečeru v irském Belfastu se dnes večer v hlavním zápase utkají domácí boxer Michael Conlan a francouzský bijec Karim Guerfi! Přímý přenos na Sport 1!

DNES – The SSE Aréna, Belfast, Irsko
Pérová váha
Michael Conlan 🇮🇪🆚🇫🇷 Karim Guerfi
Přímý přenos na Sport 1!
Začátek přenosu ve 22:15!

Irská jednička a světová šestnáctka „Mick“ Michael CONLAN (17-1-0, 8 KO) a francouzská jednička a světová čtyřiasedmdesátka Karim GUERFI (31-6-0, 9 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě!

Vážení
Michael Conlan: 57,6 kg
Karim Guerfi: 57,6 kg

Michael Conlan vs Karim Guerfi

Jednatřicetiletý irský boxer ještě jako amatér dokázal Evropský šampionát a mistrovství světa. Na olympijských hrách v Londýně získal bronzovou medaili, když nestačil v semifinále na kubánského boxera Robeisyho Ramíreze.

V roce 2017 Conlan debutoval mezi profíky a loni v srpnu se postavil do titulové bitvy o prozatímní světový pás WBA. Jeho soupeřem byl krajan TJ Doheny. Conlan v duelu jasně dominoval a Dohenyho jednoznačně vybodoval.

Letos v březnu přišel souboj o standardní světový titul WBA a do cesty se mu postavil britský šampión Leigh Wood. Ačkoliv byl Conlan ve vyrovnané bitvě lehce lepší, tak jej nakonec Wood dokázal v posledním kole brutálně ukončit a doslova vystřelit z ringu. Irský boxer tak poznal poprvé v profesionální kariéře hořkost porážky.

Michael Conlan

V srpnu se po těžké prohře do ringu vrátil a připsal si pohodlné vítězství na body nad kolumbijským boxerem Miguelem Marriagou. Již tuto sobotu se Conlan postaví ke třetímu letošnímu duelu a do cesty se mu postaví pětatřicetiletý francouzský boxer Karim Guerfi.

Karim Guerfi

Guerfi v minulosti držel Evropské tituly v bantamové a pérové váze a také neúspěšně boxoval o světový titul organizace IBO s Filipíncem Michaelem Dasmarinasem. Francouz letos už také odboxoval dva duely, ten první prohrál v únoru s Britem Jordanem Gillem, který jej knockoutoval v devátém kole. Druhý duel odboxoval v červenci, když na domácím galavečeru vybodoval mexického boxera Ricarda Mercada.