Dnes: Edwards vs Pudilová!

Joselyne Edwards vs Lucie PudilováČeská válečnice Lucie Pudilová se dnes představí na galavečeru UFC on ESPN 44 v americkém Kansasu, kde vyzve panamskou fighterku Joselyne Edwards! Přímý přenos na Premier Sport! Video z vážení v článku!

DNES – Kansas City, Missouri, USA
UFC on ESPN 44
Joselyne Edwards 🇵🇦🆚🇨🇿 Lucie Pudilová
Přímý přenos na Premier Sport!

Osmadvacetiletá česká bojovnice Lucie Pudilová vlétla jako první Češka v historii do UFC 18. března 2017, kdy v Londýně možná až kontroverzně prohrála na body se švédskou fighterkou Linou Länsberg. Následně 16. června téhož roku si připsala první výhru, když vybodovala Ji Yeon Kim z Jižní Koree.

Rok 2018 začala další výhrou, když v americkém Austinu vybodovala Kanaďanku Sarah Moras. 8. září 2018 na UFC 228 přišla ovšem porážka na body s Irene Aldanou z Mexika. v roce 2019 oba své zápasy bohužel prohrála. Nejdříve 23. února nestačila na Američanku Liz Carmouche a naposledy 3. srpna prohrála před limitem s Antoninou Shevchenko.

Poslední zápas Pudilové v UFC se poté konal v lednu 2020 a nevyšel ji zrovna podle představ. Prvnímu kolu jasně dominovala Justine Kish, která skoro k ničemu Lucku nepustila. Ve druhém kole začala pracovat i Lucka, ale přesnější byla zase soupeřka. Třetí kolo opět ovládla Justine Kish a bodoví rozhodčí neměli těžkou práci a všichni shodně nabodovali 3:0 pro americkou fighterku a česká reprezentantka se musela s UFC rozloučit.

Lucie Pudilová

Další dva roky strávila v české organizaci Oktagon, kde odzápasila celkem sedm duelů z nichž pět vyhrála. Porazila Cornelii Holm, 2x Martu Waliczek, Maiju Suotamu a Carolinu Yariwake da Cruz. Naopak prohrála ostrý duel s Terezou Bledou a Talitou Bernardo.

Loni oznámila velký návrat do UFC a vrátila se na galavečeru UFC 278 v americkém Salt Lake City. Pudilová vlétla do klece na svou čínskou soupeřku Wu Yanan a hned v prvním kole ji dostala na podlahu Oktagonu. Ve druhém kole pokračovala v demolici a po sérii tvrdých loktů ukončila čínskou reprezentantku technickým KO.

Lucie Pudilová

Dnes ji tak čeká první zápas letošního roku a do cesty se ji postaví sedmadvacetiletá panamská fighterka Joselyne Edwards. Tá má v UFC na svém kontě 3 vítězství a dvě porážky. Naposledy zápasila loni v červenci, když na galavečeru UFC 277 vybodovala korejskou zápasnici Kim Ji-yeon.

O hlavní duel večera se postarají pérové váhy Max Holloway a Arnold Allen. Přímý přenos bude zajišťovat klasicky sportovní televize Premier Sport a přímý přenos začíná ve 23:30.