Dnes: Clarke vs Dinu!

Frazer Clarke vs Bogdan DinuNa galavečeru v Manchesteru se dnes střetnou těžké váhy Frazer Clarke a Bodan Dinu, který nahradí Rydella Bookera!

DNES – Manchester Arena, Manchester, VB
Těžká váha
Frazer Clarke 🇬🇧🆚🇷🇴 Bogdan Dinu
Přímý přenos na Sky Sports!

Neporažená britská jedenáctka „‚The Eraser or Big Fraze“ Frazer CLARKE (5-0-0, 4 KO) a rumunská dvojka Bogdan DINU (20-4-0, 16 KO) se střetnou v osmikolové netitulové bitvě na sobotním galavečeru v Manchesteru!

Vážení
Frazer Clarke: 122,9 kg (21.1.2023 – 123,4 kg)
Bogdan Dinu: 112,5 kg (26.3.2022 – 114 kg)

Jednatřicetiletý rodák z malého britského města Burton „The Eraser“ Frazer Clarke má na svém kontě nespočet amatérských úspěchů mezi nimiž ten největší je bronzová medaile z posledních olympijských her v japonském Tokiu, kde nestačil pouze na Uzbeka Bakhodira Jalolova.

Následně Clarke podepsal profesionální kontrakt s promotérskou skupinou Boxxer vedenou Benem Shalomem. Jeho zápasy bude vysílat díky exkluzivní smlouvě ve Velké Británii sportovní televize Sky Sports jako například v minulosti duely Anthony Joshuy.

Loni 19. února se postavil ke svému debutu mezi profesionály proti krajanovi Jake Darnellovi a byla z toho jednostranná demolice, kterou už v prvním kole ukončil ringový John Latham. K druhému duelu kariéry se postavil 30. července a soupeř neměl opět sebemenší šanci.

Frazer Clarke vs Kamil Sokolowski

Argentinský boxer Ariel Esteban Bracamonte byl prakticky jen boxovacím pytlem a bylo jen otázkou času, kdy zápas skončí. Nakonec Bracamonte ještě první kolo přežil, ale ve druhém mu Clarke uštědřil tvrdou levačkou na bradu a šel k zemi. Sice ještě vstal, ale ringový opět John Latham zápas ukončil.

3. září se postavil ke třetímu duelu mezi profíky a soupeřem mu byl neporažený bulharský boxer Pencho Tsvetkov. Duel však dle očekávaní skončil velice brzy a Clarke Bulhara ukončil v prvním kole technickým KO. Následně v listopadu vybodoval v těžkém zápase zkušeného polského bijce Kamila Sokolowskiho.

Frazer Clarke

Naposledy stál mezi šestnácti provazy letos v lednu a jeho soupeřem byl argentinský boxer Kevin Nicolas Espindola. Clarke opět potvrdil roli favorita a Espindolu ničil v každém kole. Argentinský boxer už chtěl zápas ukončit po třetím kole, nakonec jej trenér přemluvil ještě k jednomu kolu a po čtvrtém to stejně zabalil.

Dnes večer ho tak čeká souboj číslo šest a do cesty se mu měl původně postavit dvaačtyřicetiletý americký veterán a bývalý juniorský mistr světa organizace WBC Rydell Booker. Američan se však zranil a musel na poslední chvíli ze zápasu vycouvat.

Frazer Clarke vs Bogdan Dinu

Promotéři naštěstí našli náhradu velmi rychle. Soupeřem mu tak bude šestatřicetiletý rumunský boxer Bogdan Dinu, kterého před dvěma lety knockoutoval ve druhém kole Daniel Dubois a získal prozatímní světový titul WBA. Hlavním duelem dnešního večera bude souboj o světový titul WBO v křížové váze Lawrence Okolie vs David Light.

Lawrence Okolie vs David Light