Dnes: Cieslak vs Bregeon o titul EBU!

Michal Cieslak vs Dylan BregeonPolský šampión Michal Cieslak se dnes večer na domácím galavečeru střetne s francouzským šampiónem Dylanem Bregeonem o uvolněný Evropský titul EBU!

DNES – Hala na Podpromiu, Rzeszow, Polsko
Křížová váha
Michal Cieslak 🇵🇱🆚🇫🇷 Dylan Bregeon
Přímý přenos na TVP Sport!

Polská trojka a světová sedmnáctka Michal CIESLAK (23-2-0, 17 KO) a francouzská trojka a světová osmačtyřicítka Dylan BREGEON (12-2-1, 3 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o uvolněný Evropský titul EBU!

Vážení
Michal Cieslak: 90,2 kg
Dylan Bregeon: 90,1 kg

Michal Cieslak vs Dylan Bregeon

Třiatřicetiletý polský šampión Michal Cieslak během své profesionální kariéry dvakrát bojoval o světový titul, ale v obou případech neúspěšně. Poprvé to bylo před dvěma lety, kdy jej vybodoval úřadující šampión organizace WBC Ilunga Makabu.

Loni v únoru vyzval šampióna organizace WBO Lawrence Okolieho (18-0-0, 14 KO) a byla z toho opět porážka na body. Zároveň jde o jediné porážky, které má Polák na svém kontě. Naposledy boxoval 1. října na domácím galavečeru v Polsku, kde v pátém kole ukončil krajana Krzysztofa Twardowskiho.

Výhrou nad sedmadvacetiletým krajanem získal potřetí v kariéře polský národní titul. Dnes se na domácí půdě v Rzeszowě popere o prestižní Evropský titul EBU a do cesty se mu postaví francouzská trojka Dylan Bregeon.

Michal Cieslak

Devětadvacetiletý francouzský bijec má na svém kontě také dvě titulové porážky a obě jsou z roku 2021. Nejprve nestačil na Itala Fabia Turchiho v souboji o pás Evropské unie a následně ani o Evropský titul EBU na britského boxera Chrise Billama-Smitha. Naposledy boxoval letos v dubnu, kdy těsně vybodoval krajana Eddyho Lacrosse a získal francouzský národní titul.

Souboj Michal Cieslak vs Dylan Bregeon se měl původně konat v průběhu ledna, ale nakonec se duel kvůli hlavnímu zápasu o světový titul ve váze Bridgerweight Lukasz Rozanski vs Alen Babič přesunul na dnešní den. Velkým favoritem je samozřejmě zkušenější domácí polský bijec.

Dylan Bregeon