Dnes: Barboza vs Pedraza!

Arnold Barboza vs Jose PedrazaNeporažený Interkontinentální šampión super lehké váhy Arnold Barboza se dnes v noci utká s bývalým světovým šampiónem super pérové a lehké váhy Jose Pedrazou! Video z vážení v článku!

3.2.2023 – Desert Diamond Arena, Glendale, USA
Super lehká váha
Arnold Barboza 🇺🇸🆚🇵🇷 Jose Pedraza
Přímý přenos na TVP Sport!

Neporažená americká pětka a světová devítka Arnold BARBOZA (27-0-0, 10 KO) a portorická dvojka a světová desítka „Sniper“ Jose PEDRAZA (29-4-1, 14 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě na americkém galavečeru v Glendale!

Vážení
Arnold Barboza: 63,2 kg
Jose Pedraza: 62,9 kg

Arnold Barboza vs Jose Pedraza

jednatřicetiletý americký boxer Arnold Barboza držel v roce 2020 a 2021 Mezinárodní titul WBO, když nejprve vybodoval Alexe Sauceda a následně také Antonio Morana. V posledním duelu loni v červenci dokázal jasně přeboxovat Danielita Zorrillu a získal Interkontinentální titul WBO.

Arnold Barboza

Dnes ho čeká největší zkouška dosavadní kariéry a do cesty se mu postaví bývalý světový šampión super pérové a lehké váhy Jose Pedraza. Třiatřicetiletý portorický boxer držel světový titul v super pérové váze od roku 2015 do roku 2016 a následně v roce 2018 získal také světový titul v lehké váze, když jasně vybodoval tehdejšího šampióna Raymunda Beltrana.

Titul si však užíval pouhé čtyři měsíce než stanul proti ukrajinskému šampiónovi Vasylovi Lomachenkovi. Lomachenko v zápase jasně dominoval a Pedrazu na konci roku 2018 jasně vybodoval. Portoričan naposledy boxoval loni v srpnu, když pouze remízoval s Richardem Commeyem z Ghany.

Jose Pedraza

Hlavním duelem galavečera v americkém Glendale bude souboj o uvolněný světový titul organizace WBO v super pérové váze Emanuel Navarrete vs Liam Wilson. Pás loni uvolnil Shakur Stevenson, poté co ohlásil přechod do lehké váhy.