Dina Thorslund bude dnes obhajovat pásy WBC a WBO!

Dina ThorslundÚřadující šampiónka bantamové váhy Dina Thorslund bude dnes před domácími fanoušky obhajovat světové tituly WBC a WBO. Nicméně původní soupeřka se zranila a nahradí ji narychlo povolaná Mary Romero!

DNES – Royal Arena, Kodaň, Dánsko
Bantamová váha
Dina Thorslund 🇩🇰🆚🇪🇸 Mary Romero
Souboj o tituly WBC a WBO

Neporažená dánská a světová jednička Dina THORSLUND (20-0-0, 8 KO) a  španělská jednička a světová čtrnáctka Mary ROMERO (9-4-0, 2 KO) se utkají v desetikolové titulové bitvě na galavečeru v dánské Kodani o světové tituly organizací WBC a WBO!

Dina Thorslund

Třicetiletá neporažená šampiónka bantamové váhy Dina Thorslund držela světový titul WBO v super bantamové váze od roku 2018 až do roku 2020. Po třech úspěšných obhajobách se v červnu 2021 přesunula do bantamové váhy a hned v prvním zápasy získala opět světový titul WBO, když s přehledem přeboxovala mexickou boxerku Jassethu Noriegu.

Ještě tentýž rok si připsala první obhajobu, když v sedmém kole knockoutovala další mexickou boxerku Zulinu Munoz. V roce 2022 roce pás obhájila bodovou výhrou nad Niorkis Carreno z Venezuely. Loňský rok odstartovala v únoru, kdy s naprostým přehledem vymazala vyzývatelku z Argentiny Deboru Lopez.

Následně v září vyzvala na domácím galavečeru světovou šampiónku organizace WBC Yuliahn Lunu z Mexika. Sjednocující duel domácí boxerka ovládla naprosto jednoznačně a Mexičanku vybodovala 97:93, 98:92 a 98:91. Dnes večer má před sebou první obhajobu obou titulů najednou a do cesty se ji měla původně postavit šestadvacetiletá turecká vyzývatelka Seren Cetin. Jenže ta se ve čtvrtek ukázala před vážením s šesti stehy nad okem a zápas musel být zrušen. Promotéři však našli rychle náhradu a na poslední chvíli přiletěla španělská boxerka Mary Romero.

Do ringu se také po pěti letech od ukončení kariéry vrací osmačtyřicetiletá bývalá světová šampiónka super velterové váhy Mikaela Lauren (32-6-0, 13 KO). Zkušená švédská boxerka se střetne s Rumunkou Ioanou Feciorou (5-2-0, 2 KO).

Dina Thorslund