Dekýš vs Polakovič: Dočkáme se vysněného duelu?!

Lukáš Dekýš vs Pavel PolakovičDva nejlepší boxeři napříč vahami jsou bezesporu neporažení šampióni organizace WBC Lukáš Dekýš a Pavel Polakovič. Dočkáme se konečně vzájemného duelu?

Na jedné straně šestadvacetiletý neporažený Euroasijský šampión organizace WBC ve velterové váze Lukáš Dekýš (11-0-0, 4 KO), který získal pás WBC ABCO ve svém posledním duelu na začátku října, když na polském galavečeru v Lublini sestřelil v sedmém kole Dimase Agustina Garateguye.

Na druhé straně třicetiletý neporažený šampión WBC CISBB v super lehké váze „Ghost“ Pavel Polakovič (11-0-0, 6 KO), který získal titul WBC letos v dubnu na galavečeru v Olomouci, kde jasně vybodoval mexického boxera Francisca Mercada (7-3-0, 2 KO).

Lukáš Dekýš

Ani jeden z boxerů nepoznal v ringu hořkost porážky a oba vévodí českým žebříčkům. Dekýš dokázal získat dva Mezinárodní polské tituly, dva mezinárodní české tituly a pás WBC ABCO. Polakovič získal český titul a pás WBC CISBB. Nabízí se zde tedy jasná otázka – Dočkáme se titulové bitvy o nejlepšího boxera České republiky?

Pavel Polakovič

O zápas má velký zájem přední promotérská skupina v České republice Patron Boxing v čele s Patrikem Knoppem, kteří zastupují právě Pavla Polakoviče. Český promotér se vyjádřil, že je připraven jeden z největších zápasu na české scéně zorganizovat.

Patrik Knopp

„O tento duel jsme usilovali již v minulosti několikrát a oslovili jsme polského Manažera Wiktora Materana, který zastupuje Lukáše Dekýše. Nicméně z jejich strany byla vždy odpověď negativní a neprojevovali o zápas sebemenší zájem. Ohradil bych se i označení, že je Dekýš nejlepší boxer napříč vahami. Samozřejmě, že je to skvělý boxer a patří mezi špičku domácí scény, ale já si stále myslím, že nejlepší tuzemský boxer je Polakovič. Kdo je opravdu nejlepší bez ohledu na žebříčky by ukázal jen vzájemný zápas. Doufám, že v budoucnu naší výzvu přijmou. Pokud jde o mě, tak mohu slíbit, že pro tento zápas udělám vše, co bude v mých silách. Polakovič je prakticky okamžitě přiopraven na tento duel zahájit přípravu a míč je teď na straně týmu Dekýše“.

Patrik Knopp také odhalil, kolik by byl ochoten proti straně nabídnout peněz. „Jsme připravení odstartovat jednání nabídkou 15 tisíc EUR (cca 350 tisíc kč) a uspořádat duel v příštím roce v pražské O2 Universum, kam takový zápas rozhodně patří. Byl by to historicky první galavečer profesionálního boxu v této hale a tím bychom chtěli udělit další krok pro vzestup českého boxu. Pro nás v týmu je sport na prvním místě a myslíme si, že pokud nebudou nejlepší boxeři mezi sebou bojovat, tak se nikdy nedostanou na světovou úroveň. Fanoušci by měli vidět nejlepší zápasy, protože když je neuvidí, ztratí o box v České republice zájem“.

Patrik Knopp