Dekýš vs Garateguy o pás WBC ABCO!

Lukáš Dekýš vs Dimas GarateguyNeporažená česká jednička napříč vahami Lukáš Dekýš se již za 2 dny vrátí do ringu a v Polsku vyzve o Euroasijský titul WBC Dimase Agustina Garateguye!

5.10.2023 – Lublin, Polsko 
Velterová váha
Lukáš Dekýš 🇨🇿🆚🇪🇸 Dimas Garateguy
Souboj o titul WBC ABCO

Neporažená česká jednička Lukáš DEKÝŠ (10-0-0, 3 KO) a španělská sedmička „Toti“ Dimas GARATEGUY (8-5-0, 2 KO) se utkají v desetikolové bitvě na poslkém galavečeru v Lublini o pás WBC ABCO!

Šestadvacetiletý český boxer Lukáš Dekýš dokázal za poslední rok získat celkem čtyři Mezinárodní tituly. Dva polské a dva české. Ten první získal 25. března 2022, když dokázal vybodovat 97:93, 96:94 a 99:91 třicetiletého polského boxera Damiana Kiwiora (9-5-1, 1 KO) a získal tak Mezinárodní polský titul v super velterové váze.

Následně 18. listopadu vyzval o polský Mezinárodní titul ve velterové váze jednatřicetiletého Poláka Michala Lesniaka (17-2-1, 4 KO) a bylo z toho opět jasné vítezství na body 98:91 a 2x 97:92 a český bijec získal druhý polský titul.

Letošní rok odstartoval Dekýš opět titulovou bitvou, když 28. ledna na galavečeru v Kladně vyzval o Mezinárodní český titul ČUBP ve střední váze rodáka z Arménie Anatoli Hunanyana (9-8-1, 5 KO). Tvrdou bitvu Dekýš opět zvládl a zkušeného Hunanyana přetlačil na body 95:91 a 2x 96:91.

Lukáš Dekýš vs Volodymyr Hordiienko

Na konci května se představil na tradičním pražském galavečeru Heroes Gate 27, kde čelil dvaadvacetiletému ukrajinskému vyzývateli Volodymyrovi Hordiienkovi. Ve hře byl opět Mezinárodní český titul, tentokrát v super velterové váze. Dekýš potvrdil roli favorita a Ukrajince před domácím publikem přeboxoval.

Ve čtvrtek ho čeká opět titulová bitva a bude bojovat o Euro-asijský pás WBC ABCO. O tento titul bojoval například v letošním roce v křížové váze Václav Pejsar, když v Turecku podlehl na body Huseyinovi Cinkarovi. Jeho soupeřem bude na galavečeru v Polsku jednatřicetiletý španělský boxer Dimas Agustin Garateguy, který nahradil zraněného lotyšského boxera Marcise Grundulise.

Lukáš Dekýš vs Dimas Garateguy

 

Rodák z Argentiny žijící v Barceloně si v letošním roce připsal na své konto jíž čtyři zápasy a poslední tři dokázal vyhrát. Nicméně pro Garateguye bude souboj s českým bijcem rozhodně nejtěžší v kariéře a zároveň první titulový a mimo Argentinu. Dekýš je velkým favoritem a mohl by jít ve stopách Vasila Ducára nebo Pavla Polakoviče, kteří mají pás WBC CISBB a zařadit se tak do hlavního žebříčku organizace WBC.

WBC ABCO