De La Hoya: Canelo si užívá, ale Ramirez má hlad!

Dmitry Bivol vs Gilberto RamirezŠéf a zakladatel Golden Boy Promotions Oscar De La Hoya porovnává zápas Saula Alvareze s Dmitry Bivolem a dnešní souboj Ramireze s Bivolem!

„Když boxoval Canelo s Bivolem, tak zápas probíhal přesně tak jak jsem očekával. Canelo je malá super střední váha a Bivol je velká polotěžká váha. Ten rozdíl prostě musí být znát, pokud proti sobě postavíte dva stejně skvělé boxery z různých vah, tak vždy bude mít navrch ten větší“. Říká bývalý šampión pěti váhových kategorií.

„Velkým rozdílem mezi Canelem a Ramirezem je v dravosti. Canelo už se nese na vítězné vlně. Je nejlepší, je celebrita a je super hvězda, takže se drží v jedné rovině. Kdežto Ramirez je na cestě na vrchol a je tak dravější a hladovější. Ramirez je bojovník, který chce být nejlepší a udělá proto vše“. Pokračuje Oscar De La Hoya.

„Ramirez je jako Bivol velký chlap, dokonce větší. Pro něj je mnohem více přirozená polotěžká váha než pro Canela, který je prostě malý. Tohle bude úplně jinej zápas a věřím, že Ramirez dokáže Bivola porazit“. Zakončil americký promotér.

Dmitry Bivol vs Gilberto Ramirez

Mexický boxer Gilberto Ramirez (44-0-0, 30 KO) v minulosti držel světový titul organizace WBO v super střední váze, který naposledy obhajoval před čtyřmi lety, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body amerického vyzývatele Jesse Harta.

Poté přešel do polotěžké váhy, kde ovládl všechny čtyři dosavadní zápasy a dnes ho tak čeká šance získat světový titul v druhé váhové kategorii. Jenže titul střeží Dmitry Bivol (20-0-0, 11 KO). Jednatřicetiletý rodák z Kyrgyzstánu získal světový titul organizace WBA v listopadu 2017 výhrou nad Australanem Trentem Broadhurstou. Titul poté úspěšně pětkrát obhájil a v roce 2021 získal plnohodnotný titul WBA super, když vybodoval Craiga Richardse.

Dmitry Bivol vs Gilberto Ramirez

Titul již dvakrát obhájil, když loni v listopadu jasně vybodoval ruského boxera Umara Salamova a podruhé letos v květnu, kde v ostře sledovaném zápase v Las Vegas přeboxoval mexickou legendu Saula Alvareze.

Dmitry Bivol vs Gilberto Ramirez