2 titulové bitvy na UFC 281!

UFC 281Již za týden nás čeká další číslovaný galavečer organizace UFC s pořadovým číslem 281 a je se na co těšit. O titul si to rozdají Adesanya vs Pereira a Esparza vs Weili. Velký duel nabídne také zápas Poirier vs Chandler!

12.11.2022 – Madison Square Garden, New York, USA
UFC 281
Lehká váha
Dustin Poirier 🇺🇸🆚🇺🇸 Michael Chandler
Přímý přenos na Premier Sport!

Dustin Poirier vs Michael Chandler

Třiatřicetiletý americký zápasník „The Diamond“ Dustin Poirier měl zajímavý loňský rok, kdy dokázal dvakrát před limitem ukončit legendárního irského šampióna Conora McGregora. Na konci roku však rozjetého Poiriera zastavil ve třetím kole Brauilec Charles Oliveira, který uškrtil.

Nyní se tak vrací do prvního letošního duelu a jeho soupeřem bude šestatřicetiletý krajan a bývalý šampión konkurenční organizace Bellator „Iron“ Michael Chandler. Tomu se po přechodu do UFC příliš nedaří a má na svém kontě dvě výhry (Dan Hooker a Tony Ferguson) a dvě porážky (Charles Oliveira a Justin Gaethje).


12.11.2022 – Madison Square Garden, New York, USA
UFC 281
Slámová váha (TITUL)

Carla Esparza 🇺🇸🆚🇨🇳 Zhang Weili
Přímý přenos na Premier Sport!

Carla Esparza vs Zhang Weili

Pětatřicetiletá americká šampiónka slámové váhy Carla Esparza získala titul ve svém posledním duelu letos v květnu na galavečeru UFC 274 ve Phoenixu. Esparza dokázala ve velmi vyrovnaném duelu přeboxovat tehdejší šampiónu Rose Namajunas. Nyní tak má před sebou první titulovou obhajobu.

Do cesty se ji postaví třiatřicetiletá čínská fighterka a bývalá šampiónka Zhang Weili. Číňanka držela pás v roce 2019 a 2020 než o nej přišla loni, kdy prohrála oba své duely s Rose Namajunas. Nyní má šanci vybojovat titul zpět.


12.11.2022 – Madison Square Garden, New York, USA
UFC 281
Střední váha (TITUL)
Israel Adesanya 🇳🇬🇳🇿🆚🇧🇷 Alex Pereira
Přímý přenos na Premier Sport!

Israel Adesanya vs Alex Pereira

Třiatřicetiletý nigerijský šampión Israel Adesanya má před sebou již šestou obhajobu titulu ve střední váze, který získal již v roce 2019 výhrou nad Robertem Whittakerem. Naposledy pás obhájil na začátku července, když na UFC 276jasně vybodoval Jareda Cannoniera.

Nyní se mu postaví pětatřicetiletý brazilský bijec Alex Pereira. Brazilec debutoval v UFC teprve loni v listopadu, když ve druhém kole ukončil Andrease Michailidise. Letos stačil odzápasit vítězně již dva duely. Nejprve v březnu vybodoval Bruno Silvu a naposledy v červenci sestřelil v prvním kole zkušeného Američana Seana Stricklanda.