Davis sestřelil Martina a obhájil titul!

Gervonta Davis vs Frank MartinÚřadující šampión lehké váhy Gervonta Davis dokázal v osmém kole tvrdě knockoutovat Franka Martina a stále drží pás WBA! Video ze zápasu v článku!

15.6.2024 – MGM Grand, Las Vegas, USA
Lehká váha
Gervonta Davis 🇺🇸🆚🇺🇸 Frank Martin
8. kolo KO

Devětadvacetiletý úřadující šampión lehké váhy Gervonta Davis (30-0-0, 28 KO) získal titul WBA již v roce 2019, když ve dvanáctém kole ukončil Kubánce Yuriorkise Gambou. Pás následně čtyřikrát obhájil, když postupně porazil Lea Santa Cruze, Isaaca Cruze, Rolanda Romera a loni v lednu také Hectora Luise Garciu.

Následně si v dubnu odskočil do super lehké váhy, kde se střetl s Ryanem Garciou. Davis předvedl naprosto dominantní výkon a Garciu dokázal knockoutovat v sedmém kole. V noci se vrátil zpět do své váhy, aby popáté obhájil světový titul a do cesty se mu postavil krajan Frank Martin (18-1-0, 12 KO). Davis v zápase dominoval i když mu v šestém kole Martin přesným úderem znepříjemnil zápas. Vše vyvrcholilo v osmém kole, kdy Martina zatlačil do provazů a po několika úderech tvrdě poslal k zemi.

Ryan Garcia

Po zápase se u ringu objevil dopingový hříšník Ryan Garcia (25-1-0, 20 KO), který Davise vyzýval k odvetě. Nicméně Garcia má nyní stopku a letos se do ringu s největší pravděpodobností nevrátí. Davis se mu však vysmál a na přímý dotaz, jestli by mu odvetu dal řekl jasně „NE“.