Benavidez vybodoval Gvozdyka a získal titul!

David Benavidez vs Oleksandr GvozdykAmerický šampión David Benavidez dokázal na nočním galavečeru v Las Vegas jasně přeboxovat Ukrajince Oleksandra Gvozdyka a získává další prozatímní pás! Video ze zápasu v článku!

15.6.2024 – MGM Grand, Las Vegas, USA
Polotěžká váha
David Benavidez 🇺🇸🆚🇺🇦 Oleksandr Gvozdyk
Dave Moretti 117:110
Don Trella 119:109
Zachary Young 116:112

Sedmadvacetiletý neporažený americký šampión „The Monster Bandera Roja“ David Benavidez (29-0-0, 24 KO) držel do roku 2020 světový titul WBC v super střední váze, něž antidopingové testy odhalili v těle hvězdného boxera kokain. Následovala suspendace od WBC a odebrání titulu. V květnu 2022 ho WBC vzala na milost a Benavidez získal vítězstvím Kanaďanem Davidem Lemieuxem prozatímní světový titul.

V loňském roce pás dvakrát obhájil, když nejprve v březnu jasně vybodoval krajana Caleba Planta (22-2-0, 13 KO) a následně v listopadu nad dalším americkým boxerem Demetriusem Andradem (32-1-0, 19 KO), kterého vyprovodil v šesti kolech. Včera v noci si odskočil do polotěžké váhy, aby získal prozatímní světový titul WBC i v této divizi.

Do cesty se mu postavil bývalý šampión a o deset let starší ukrajinský boxer Oleksandr Gvozdyk (20-2-0, 16 KO). Rodák z Charkivu se v loňském roce vrátil po čtyřech letech a připsal si 3 vítězství a brousil si opět zuby na titul. Jenže Benavidez v duelu s naprostým přehledem dominoval a Gvozdyka k ničemu vážnějšímu nepouštěl. V posledních kolech to už byl tak na jednu stranu a Benavidez zaslouženě dokráčel a pro další titul.