David Lemieux ukončil profesionální kariéru!

David Lemieux vs David BenavidezKanadský boxer a bývalý světový šampión střední váhy David Lemieux ukončil ve třiatřiceti letech profesionální kariéru!

Třiatřicetiletý rodák z kanadského Montrealu David Lemieux (43-5-0, 36 KO) oznámil ukončení profesionální kariéry a jeho poslední souboj s Davidem Benavidezem z letošního května, který prohrál technickým KO ve třetím kole byl jeho posledním v kariéře.

David Lemieux odstartoval profesionální kariéru v dubnu 2007, když na domácím galavečeru vyprovodil ve dvou kolech mexického boxera Joseho Candelaria Torrese. V roce 2011 přišli po pětadvaceti výhrách v řadě první dvě prohry kariéry, když jej porazili Mexičan Marco Antonio Rubio a Haiťan Joachim Alcine.

David Lemieux vs Hassan N'Dam N'Jikam

Nicméně z proher se rychle otřepal a postupně se proboxoval až k titulové bitvě o světový titul organizace IBF, která se konala v červnu 2015 doma v Montrealu. Do cesty se mu postavil hvězdný Kamerunec Hassan N’Dam N’Jikam. Kanadský boxer proti všem předpokladům zápas zvládl a favorizovaného N’Jikama dokázal přetlačit na body.

Ještě tentýž rok se postavil k obhajobě titulů ve sjednocujícím souboji s Gennady Golovkinem. Souboj o čtyři tituly byl však nad jeho síly a Golovkin jej ukončil v osmém kole. V prosinci 2017 dostal další šanci bojovat o titul, když vyzval tehdejšího šampióna organizace WBO Billy Joe Saunderse. Britský boxer byl však mnohem lepší a Lemieuxe porazil jasně na body.

David Lemieux vs Gennady Golovkin

Letos v květnu se postavil v americké Arizoně ke svému poslednímu duelu a o prozatímní světový titul organizace WBC se utkal s neporaženým Američanem Davidem Benavidezem. Lemieux se prakticky na nic nezmohl a ve třetím kole, kdy dostával plno úderů zasáhl ringový Harvey Dock a zápas správně ukončil.

David Lemieux vs David Benavidez