Danny Williams ukončí kariéru v České republice!

Mike Tyson vs Danny WilliamsNa galavečer v brněnském Sonu zakončí svou úspěšnou boxerskou kariéru devětačtyřicetiletý britský boxer Danny Williams. Do Česka se Williams podívá již poosmé!

15.4.2023 – Sono, Brno, ČR
Těžká váha
Dominik Musil 🇨🇿🆚🇬🇧 Danny Williams
Přímý přenos na ČT Sport!

Britský boxer „Brixton Bomber“ Danny Williams (54-32-0, 41 KO) letos v červenci oslaví padesátku a konečně se rozhodl ukončit svou skoro dvacetiletou profesionální kariéru a stane se tak 15. dubna na galavečeru v brněnském Sonu.

Danny Williams se nejvíce zapsal do paměti fanoušků v roce 2004, kdy dokázal ve čtvrtém kole knockoutovat legendárního Mike Tysona. Díky této výhře dostal příležitost boxovat o světový titul WBC s Vitali Klitschkem, který jej tentýž rok ukončil v osmém kole.

Mike Tyson vs Danny Williams

Kdyby tehdy zápas vyhrál Mike Tyson, byly bychom svědky zajímavého souboje Mike Tyson vs Vitali Klitschko. Nicméně v té době už nebyl Tyson na takové úrovni jako ve svých nejlepších titulových letech a Klitschka by pravděpodobně nijak neohrozil stejně jako Williams.

Mike Tyson vs Danny Williams

Williams v české republice boxoval již sedmkrát. V roce 2013 prohrál v pražské Lucerně na body s Tomášem Mrázkem. O rok později v Lounech ukončil v prvním kole Martina Štenského a následně v Ústí nad Labem jej vybodoval těžkotonážník František Kynkal. V roce 2015 se představil opět v Ústí, kde v dubnu ukončil ve 3. kole Radka Vařaka a následně v červnu vybodoval v Brně Pavla Šišku.

Mike Tyson vs Danny Williams

V roce 2017 si střihl v Ústí nad Labem odvetu s Pavlem Šiškou a zápas opět vyhrál jasně na body. Naposledy se českým fanouškům představil v březnu 2018 na galavečeru v Plzni, kde v prvním kole seřezal Rudolfa Baláže.

Nyní ho čeká poslední zápas a poslední boxerská návštěva České republiky a do cesty se mu postaví dvaatřicetiletý český bijec Dominik Musil (7-5-0, 5 KO). Musil v loňském roce odboxoval dva duely, když nejprve v červnu vybodoval Jiřího Surmaje a naposledy v říjnu ve Wembley podlehl technickým KO v prvním kole domácímu boxerovi Johnnymu Fisherovi.

Dominik Musil vs Danny Williams