Cusumano dopoval, výsledek s Kownackim bude anulován!

Adam Kownacki vs Joe CusumanoAmerický boxer Joe Cusumano neprošel antidopingovou kontrolou po souboji s Adamem Kownackim. Atletická komise státu New York připravuje pro boxera velký trest!

Pětatřicetiletý americký boxer Joe Cusumano (22-4-0, 20 KO), který byl shledán vinným z dopingu při souboji s Adamem Kownackim (20-4-0, 15 KO), který se konal letos 24. června. Cusumano musí počítat s vážnými následky svého prohřešku.

Jak informuje Jake Donovan z Boxingscene, Cusumano bude mít nejen pozastavenou boxerskou licenci na dobu neurčitou, ale také pokutu a odebrání platu za zápas s polským boxerem. Atletická komise státu New York (NYSAC) již zahájila proceduru s cílem zneplatnit Cusumanovo vítězství a zápas anulovat bez výsledku.

Mluvčí NYSAC hovoří o „látkách“ detekovaných v Cusumanově těle, což naznačuje, že Kownackiho soupeř měl v antidopingovém nálezu více než jednu zakázanou látku. Nicméně nebylo zatím zveřejněno o jaké látky šlo, ale podle přísného trestu to vypadá až na konec kariéry amerického boxera.

Adam Kownacki vs Joe Cusumano