Cordina vs Vazquez o titul IBF již tuto sobotu!

Joe Cordina vs Edward VazquezÚřadující světový šampión super pérové váhy Joe Cordina má před sebou první obhajobu pásu IBF. Na sobotním galavečeru v Monaku se střetne s Američanem Edwardem Vazquezem!

4.11.2023 – Casino de Monte Carlo, Monako
Super pérová váha
Joe Cordina 🇬🇧🆚🇺🇸 Edward Vazquez
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená britská jednička a světová trojka Joe CORDINA (16-0-0, 9 KO) a americká jedenáctka a světová šestačtyřicítka „Kid“ Edward VAZQUEZ (15-1-0, 3 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace IBF!

Jednatřicetiletý britský šampión Joe Cordina získal světový titul IBF již loni v červnu, když se mu podařilo na domácím galavečeru v Cardiffu knockoutovat ve druhém kole tehdejšího japonského šampióna Kenichiho Ogawu. Měla následovat obhajoba, ale Cordina se zranil a IBF mu světový titul odebrala.

Ten mezitím získal Shavkatdzhon Rakhimov, kterého Cordina vyzval letos v dubnu. Duel nabídl velmi vyrovnanou bitvu a několik kol bylo těžké rozhodnout za kterým boxerem půjdou.  Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení a ve kterém rozhodčí rozhodli o těsném vítězství Cordiny, který tak získal ztracený titul zpět.

V sobotu má Cordina před sebou první obhajobu a do cesty se mu postaví americký vyzývatel Edward Vazquez. Američan je držitelem Interkontinentálního pásu IBF, který získal ve svém posledním duelu letos v červenci, když ve vyrovnaném zápase přetlačil na body Brayana De Graciu z Panamy.

Joe Cordina vs Edward Vazquez