Cieslak vs Bregeon o pás EBU!

Michal Cieslak vs Dylan Bregeon Polský šampión Michal Cieslak se 22. dubna střetne na domácím galavečeru s francouzským šampiónem Dylanem Bregeonem o uvolněný Evropský titul EBU!

22.4.2023 – Hala na Podpromiu, Rzeszow, Polsko
Křížová váha
Michal Cieslak 🇵🇱🆚🇫🇷 Dylan Bregeon
Přímý přenos na Polsat Sport!

Polská trojka a světová sedmnáctka Michal CIESLAK (23-2-0, 17 KO) a francouzská trojka a světová osmačtyřicítka Dylan BREGEON (12-2-1, 3 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o uvolněný Evropský titul EBU!

Třiatřicetiletý polský šampión Michal Cieslak během své profesionální kariéry dvakrát bojoval o světový titul, ale v obou případech neúspěšně. Poprvé to bylo před dvěma lety, kdy jej vybodoval úřadující šampión organizace WBC Ilunga Makabu.

Loni v únoru vyzval šampióna organizace WBO Lawrence Okolieho (18-0-0, 14 KO) a byla z toho opět porážka na body. Zároveň jde o jediné porážky, které má Polák na svém kontě. Naposledy boxoval 1. října na domácím galavečeru v Polsku, kde v pátém kole ukončil krajana Krzysztofa Twardowskiho.

Výhrou nad sedmadvacetiletým krajanem získal potřetí v kariéře polský národní titul. Nyní se na domácí půdě v Rzeszowě popere o prestižní Evropský titul EBU a do cesty se mu postaví francouzská trojka Dylan Bregeon.

Michal Cieslak

Devětadvacetiletý francouzský bijec má na svém kontě také dvě titulové porážky a obě jsou z roku 2021. Nejprve nestačil na Itala Fabia Turchiho v souboji o pás Evropské unie a následně ani o Evropský titul EBU na britského boxera Chrise Billama-Smitha. Naposledy boxoval letos v dubnu, kdy těsně vybodoval krajana Eddyho Lacrosse a získal francouzský národní titul.

Souboj Michal Cieslak vs Dylan Bregeon se měl původně konat v průběhu ledna, ale nakonec se duel kvůli hlavnímu zápasu o světový titul ve váze Bridgerweight Lukasz Rozanski vs Alen Babič Přesunul až na 22. dubna. Velkým favoritem je samozřejmě zkušenější Polák, který bude mít výhodu také domácího prostředí.

Dylan Bregeon


Mallpay Proboxing