Charr má 60 dní na nového soupeře!

Manuel CharrBývalému šampiónovi těžké váhy Manuelovi Charrovi byl vrácen titul WBA a měl se utkat Jarrellem Millerem. K dohodě však nedošlo a WBA dala boxerovi 60 dní na oznámení soupeře!

Devětatřicetiletý “ Diamond Boy“ Manuel Charr (34-4-0, 20 KO) získal standardní světový titul organizace WBA v roce 2017, když v těžkém duelu přetlačil na body Aleksandra Ustinova. K obhajobě však nedošlo, protože nastali komunikační problémy s promotérem Donem Kingem, který zastupoval tehdejšího povinného vyzývatele Trevora Bryana a Charr byl doslova o pás okraden.

Do ringu se Charr vrátil až v květnu 2021, kdy ve druhém kole knockoutoval amerického boxera Christophera Lovejoye. Následovala další roční pauza, když v loňském roce ukončil ve třetím kole Nikolu Milačiče. Naposledy Charr boxoval loni v prosinci, když ve dvou kolech vyprovodil Makedonce Nuriho Seferiho.

Loni v létě podal Charr k floridskému soudu žalobu na Don King Promotions, v níž obvinil skupinu amerického promotéra z úplatků pro vedení WBA a ze špatného jednání proti němu. Soud však obvinění zamítl a tak Charr podal žalobu přímo na WBA. Na soudní řízení však nakonec nedošlo, protože WBA uzavřela s Charrem dohodu a opět ho stanovila standardním světovým šampiónem.

Charr se tak měl nejpozději do 14. října střetnout s neporaženým dopujícím boxerem Jarrellem Millerem (26-0-1, 22 KO). Vítěz by se následně stal povinným vyzývatelem hlavního šampióna organizace WBA, kterým je neporažený Ukrajinec Oleksandr Usyk (21-0-0, 14 KO). Jenže k dohodě nedošlo, protože Miller měl úplně nikou představu o svém finančním ohodnocení.

Nyní WBA stanovila Charrovi 60 dní na to, aby oznámil jméno nového soupeře nebo o pás příjde. Charr si musí vybrat někoho z první TOP 15 žebříčku WBA a dá se očekávat, že bude mít problém takový zápas zaplatit.

Manuel Charr vs Jarrel Miller

Žebříček WBA
1. Deontay Wilder
2. Martin Bakole
3. Anthony Joshua
4. Lenier Pero
5. Arslanbek Makhmudov
6. Jarrell Miller
7. Daniel Dubois
8. Jared Anderson
9. Filip Hrgovič
10. Ivan Dychko
11. Fabio Wardley
12. Agit Kabayel
13. Efe Ajagba
14. Jonathan Guidry
15. Frank Sanchez