Charr: Joshua není na Wildera připraven!

Manuel CharrAktuální standardní světový šampión organizace WBA Manuel Charr si myslí, že Anthony Joshua není na duel s Deontayem Wilderem a dodává, že není připraven ani na Furyho nebo na něj!

„Právě teď je Joshua psychicky zlomený, to vidíte sami. Měl velké problémy, když ho poprvé porazil Andy Ruiz, pak dvě prohry proti Usykovi… Podle mě vypadá zlomeně. Potřebuje čas. Není připraven na na další velký zápas“. Říká Manuel Charr

A dodává: „Potřebuje pět nebo šest snadných zápasů, aby se dostal zpátky a získal ztracené sebevědomí. Pokud se příště utká s Wilderem, může ho také čekat konec kariéry. Není připravený na Wildera nebo Furyho a není připravený ani na mě.“ Pokračuje sebevědomě šampión.

Manuel Charr vs Alexander Ustinov

Osmatřicetiletý “ Diamond Boy“ Manuel Charr (34-4-0, 20 KO) získal standardní světový titul organizace WBA v roce 2017, když v těžkém duelu přetlačil na body Aleksandra Ustinova. K obhajobě však nedošlo, protože nastali komunikační problémy s prométérem Donem Kingem, který zastupoval tehdejšího povinného vyzývatele Trevora Bryana a Charr byl doslova o pás okraden.

Do ringu se Charr vrátil až v květnu 2021, kdy ve druhém kole knockoutoval amerického boxera Christophera Lovejoye. Následovala další roční pauza, když v loňském roce ukončil ve třetím kole Nikolu Milačiče. Naposledy Charr boxoval loni v prosinci, když ve dvou kolech vyprovodil Makedonce Nuriho Seferiho.

Loni v létě podal Charr k floridskému soudu žalobu na Don King Promotions, v níž obvinil skupinu amerického promotéra z úplatků pro vedení WBA a ze špatného jednání proti němu. Soud však obvinění zamítl a tak Charr podal žalobu přímo na WBA. Na soudní řízení však nakonec nedojde, protože WBA uzavřela v minulém týdnu s Charrem dohodu a opět ho stanovila standardním světovým šampiónem.

Manuel Charr

Charr se bude muset nejpozději do 14. října střetnou s neporaženým dopujícím boxerem Jarrellem Millerem (26-0-1, 22 KO). Vítěz by se následně stal povinným vyzývatelem hlavního šampióna organizace WBA, kterým je neporažený Ukrajinec Oleksandr Usyk (21-0-0, 14 KO).