Buday nastoupí proti legendě!

Martin Buday vs Andrei Arlovski!Slovenský válečník Martin Buday má před sebou již šestý zápas v UFC a do cesty se mu v polovině června postaví legendární Bělorus Andrei Arlovski!

Dvaatřicetiletý slovenský válečník Martin „Badys“ Buday vybojoval v roce 2021 na Dana White’s Contender Series smlouvu, když v prvním kole ukončil technickým knockoutem amerického bojovníka Lorenza Hooda. Debut v organizaci UFC ho čekal v dubnu následujícího roku, kdy dokázal vybodovat Američana Chrise Barnetta a připsat si historicky první vítězství v nejprestižnější MMA organizaci světa. Nicméně byl blízko diskvalifikace.

Do druhého duelu se postavil následně v srpnu s Polákem Lukaszem Brzeskim. Celý zápas se tentokrát odehrál v postoji a byl velmi vyrovnaný. Duel nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se dva sudí přiklonili na stranu Slováka a ten si připsal druhou výhru v UFC.

Martin Buday vs Jake Collier

V loňském roce se Buday do klece postavil celkem třikrát. Dvakrát byl v pozici vítěze, když nejprve v dubnu přetlačil na body amerického bojovníka Jake Colliera a následně v srpnu ukončil už v prvním kole Joshe Parisiana. Tento duel poslal slovenského bijce do prvním patnáctky těžké váhy.

Poté přišla z týmu nejúspěšnějšího Slováka v UFC další skvělá zpráva a „Badys“ podepsal nový kontrakt s UFC a na ostře sledovaném prosincovém turnaji UFC 296 vyzval neporaženého Dagestánce Shamila Gazieva. Buday však tentokrát zápas nezvládl a prohrál ve druhém kole TKO, což pro slovenského bijce byla porážka po dlouhých šesti letech.

Martin Buday

Nyní má před sebou první letošní výzvu a jeho soupeřem bude dnes již legendární pětačtyřicetiletý běloruský zápasník Andrei Arlovski. Bělorus se pohybuje v prostředí profesionálního MMA již od roku 1999. Nicméně poslední roky a díky svému věku už si úspěchy nepřipisuje a má aktuálně na svém kontě 3 porážky v řadě. Naposledy prohrál na body letos v lednu, když nestačil na Američana Walda Cortese-Acostu- Dokáže se Buday vrátit na vítěznou vlnu?