Buatsi vs Azeez o britské tituly v sobotu!

Joshua Buatsi vs Dan AzeezBitva o britské tituly BBBofC a Commonwealth v polotěžké váze Joshua Buatsi vs Dan Azeez se bude konat již tuto sobotu na londýnském stadiónu Wembley!

3.2.2024 – Wembley, Londýn, VB
Polotěžká váha
Joshua Buatsi 🇬🇧🇬🇭🆚🇬🇧 Dan Azeez
Přímý přenos na Sky Sports!

Neporažená britská dvojka a světová pětka Joshua BUATSI (17-0-0, 13 KO) a neporažená britská jednička a světová čtyřka „Super“ Dan AZEEZ (20-0-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o pásy BBBofC a Commonwealth!

Třicetiletý rodák z Ghany boxující za Velkou Británii Joshua Buatsi dokázal od svého vstupu mezi profesionály v roce 2017 vyhrát všech sedmnáct duelů a v roce 2019 získal vítězstvím nad krajanem Liamem Conroyem britský titul BBBofC. Nyní  má před sebou první letošní duel a do cesty se mu postaví Brit Dan Azeez.

Čtyřiatřicetiletý Dan Azeez držel tři roky britský titul BBBofC a loni v březnu získal také Evropský titul EBU, když ve dvanáctém kole ukončil francouzského boxera Thomase Faura. Následně titul uvolnil, protože chce boxovat o světové tituly a Buatsi je poslední překážkou. Původně se měl zápas konat už loni v říjnu, ale Azeez se ve finální přípravě zranil a duel musel být odložen až na letošní rok.

Úřadující šampión polotěžké váhy organizací WBC, WBO, IBF a ruský knockouter Artur Beterbiev (20-0-0, 20 KO) potvrdil, že je otevřený duelu s vítězem této bitvy. Eventuální duel s vítězem zápasu Buatsi vs Azeez by se tedy mohl konat v létě. Ve hře je ale také pravděpodobnější sjednocující bitva s Bivolem o kterou májí zájem Saúdové.

Joshua Buatsi vs Dan Azeez