Buatsi vs Azeez již tuto sobotu!

Joshua Buatsi vs Dan AzeezSobotní galavečer v londýnské O2 aréně nabídne souboj dvou neporažených aspirantů na světový titul Joshua Buatsi vs Dan Azeez!

21.10.2023 – O2 Aréna, Londýn. VB
Polotěžká váha
Joshua Buatsi 🇬🇧🇬🇭🆚🇬🇧 Dan Azeez
Přímý přenos na Sky Sports!

Neporažená britská dvojka a světová pětka Joshua BUATSI (17-0-0, 13 KO) a neporažená britská jednička a světová čtyřka „Super“ Dan AZEEZ (20-0-0, 13 KO) se utkají na galavečeru v Londýně ve dvanáctikolové netitulové bitvě!

Třicetiletý rodák z Ghany boxující za Velkou Británii Joshua Buatsi dokázal od svého vstupu mezi profesionály v roce 2017 vyhrát všech sedmnáct duelů a v roce 2019 získal vítězstvím nad krajanem Liamem Conroyem britský titul BBBofC. Nyní  má před sebou druhý letošní duel a do cesty se mu postaví Brit Dan Azeez.

Čtyřiatřicetiletý Dan Azeez držel tři roky britský titul BBBofC a letos v březnu získal také Evropský titul EBI, když ve dvanáctém kole ukončil francouzského boxera Thomase Faura. Následně titul uvolnil, protože chce boxovat o světové tituly a Buatsi je poslední překážkou.

Úřadující šampión polotěžké váhy organizací WBC, WBO, IBF a ruský knockouter Artur Beterbiev (19-0-0, 19 KO) potvrdil, že je otevřený duelu s vítězem sobotního zápasu. Nicméně Beterbiev má před sebou obhajobu s Callumem Smithem, která je plánovaná na leden. Eventuální duel s vítězem zápasu Buatsi vs Azeez by se tedy mohl konat v létě.

Joshua Buatsi vs Dan Azeez