Briedis vyzval Chisoru a ten přijal!

Mairis briedisVypadá to, že se schyluje k hodně zajímavému duelu veteránů. Na jedné straně bývalý světový šampión křížové váhy Mairis Briedis a na druhé ranař Dereck Chisora!

„Přišel jsem do Anglie, protože jsem hladový. Mluvil jsem s Dereckem Chisorou a nabídl mu zápas. Chisora výzvu přijal a potřásli si na to rukou. Uvidíme co z toho nakonec bude, ale věřím, že podání ruky pro pravého chlapa něco znamená“. Odhalil bývalý světový šampión křížové váhy.

Osmatřicetiletý lotyšský boxer Mairis Briedis (28-2-0, 20 KO) získal poprvé světové tituly WBC a IBO v roce 2017, kdy jasně vybodoval rodáka ze Srbska boxujícího za Německo Marco Hucka. Následně pás IBO uvolnil a ještě tentýž rok obhájil titul WBC nad Kubáncem Mike Perezem.

V lednu 2018 však přišel souboj s budoucím králem divize Oleksandrem Usykem. Ačkoliv Briedis předvedl skvělý výkon a duel byl více jak vyrovnaný, tak Usyk urval výhru na body a lotyšský boxer poprvé v profesionálním ringu padl.

Mairis Briedis vs Oleksandr Usyk

Titul WBC vybojoval Briedis zpět až v roce 2019, kdy Usyk přešel do nejtěžší váhové divize. Briedis dokázal porazit Poláka Krzysztofa Glowackiho v zápase plným faulů. WBC následně nařídila odvetu, ke které však nedošlo a Briedes vyzval raději šampióna organizace IBF Yuniela Dorticose. Kubánce těsně přetlačil na body a stal se opět šampiónem.

V říjnu 2021 pás obhájil, kdy ve třech kolech vyprovodil Kazachstánce s německým pasem Artura Manna. Loni v červenci se postavil proti povinnému vyzývateli z Austrálie Jai Opetaiovi. Duel Opetaia překvapivě ovládl a Briedis oznámil přesun do těžké váhy, kde by chtěl nyní změřit síly s Dereckem Chisorou.

Devětatřicetiletý britský boxer Dereck Chisora sice prohrál čtyři z posledních pěti duelů, ale stále je nebezpečný a předvádí výborné výkony. Naposledy se střetl v prosinci ve třetím vzájemném duelu s úřadujícím šampiónem těžké váhy organizace WBC Tysonem Furym a padlv desátém kole.

Tyson Fury vs Dereck Chisora 3