Bojko: Prázdný nemá nic, čím by mě ohrozil!

Vitalij BojkoČeský boxer Vitalij Bojko má před sebou druhý zápas v rámci organizace RFA. Ve svém debutu ukončil nevyzpytatelného Gruzínce Gogoladzeho třemi knockdowny už v 1. kole. Jiný průběh zápasu neočekává ani v souboji s Martinem Prázdným!

13.5.2023 – Gascontrol Aréna, Havířov, ČR
RFA 10
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síti Ticketportal.sk
Přímý přenos PPV na RealSportTV

Bojko před RFA 10 hýří sebevědomím: Nemá na mě nic, prostě ho knokautuji!
Český boxer Vitalij Bojko má před sebou druhý zápas v rámci organizace RFA. Ve svém debutu ukončil nevyzpytatelného Gruzínce Gogoladzeho třemi knockdowny už v 1. kole. Jiný průběh zápasu neočekává ani v souboji s Martinem Prázdným, který před necelým měsícem ztroskotal v EUROGOLD pyramidě na pozdějším finalistovi a bývalém UFC zápasníkovi Ronysu Torresovi.

Zápas Bojko vs. Prázdný se odehraje pod pravidly Real Boxing, tedy v boxu s malými rukavicemi na 3×3 minuty. Duel bude součástí turnaje RFA 10 v Havířově, který se bude konat již zítra.

Rodina, přátelé a práce
Ne všichni bojovníci mají to štěstí, že jejich utkání dokáže uživit. Někteří vedle tréninků a občasných zápasů musí chodit i do práce, což je i případ Vitalijho Bojka. „Když nejsem na tréninku, tak jsem většinou s rodinou, kamarády nebo v práci,“ popsal svůj život mimo bojová umění.

Vitalij je odchovancem PriMMAt Gymu Praha, kde například trénují další RFA bojovníci Adam Dvořáček či Leo Brichta. Právě s Brichtou už dlouhá léta Vitalij tvoří nerozlučnou dvojici a v každém zápase jsou součástí rohu jeden druhému.

Vitalij Bojko

Mistr České republiky a obrovská KO síla v rukou
Odchovanci postojových disciplín mají podstatně větší zápasovou praxi než MMA bojovníci. Vitalji Bojko už má za sebou necelou stovku zápasů mezi lany, což je na věk 27 let velmi rychlé zápasové tempo. Během celé své kariéry nasbíral několik úspěchů, ze kterých si nejvíce váží titulu mistra České republiky v amatérském boxu.

Své perfektní ruce předvedl také ve své premiéře v rámci organizace RFA, když na turnaji RFA 7 knokautoval Aleksandra Gogoladzeho. S Gogoladzem zápasil několik měsíců před Bojkem i Martin Prázdný, který vyhrál až po třech kolech na body. „ Z tohoto pohledu je psychologická převaha na mé straně,“ míní Vitalij Bojko.

Vitalij Bojko

Prázdného knokautuji
Nabuzený Bojko je přesvědčen, že jeho následující zápas bude dominantní vítězství. „Průběh zápasu bude jednoduchý – výhra na KO,“ prohlásil český boxer, který se zároveň vyjádřil i na adresu svého soupeře. „Prázdný nemá absolutně nic, na co bych si musel dávat pozor,“ řekl Bojko o svém soupeři.

Jejich vzájemný duel proběhne už tuto sobotu na turnaji RFA 10 v Havířově a bude jedním ze dvou zápasů večeře pod pravidly boxu. Druhý, tentokrát už s velkými rukavicemi, pořídí legendární Danny Williams a Josef Pekárek.

RFA 10