Boente: Fury s Usykem boxovat nechtěl!

Tyson FuryBývalý manažer Wladimira Klitschka je přesvědčen, že úřadující šampión organizace WBC Tyson Fury nechtěl vůbec s Oleksandrem Usykem bojovat, minimálně ne teď!

„Nemyslím si, že Tyson Fury opravdu chtěl sjednocující zápas s Oleksandrem Usykem. Možná za pár měsíců, ale rozhodně ne teď. Od samého začátku něco vymýšlel. Chtěl zápas v Saúdské Arábii, následné rozdělení finančního zisku 70 % na 30 % bylo rovněž absurdní“.

„Fury byl podle mě hodně překvapen, když to Usyk a jeho tým všechno přijal. Ale pak začal přicházet s dalšími a dalšími požadavky, které už prostě nebyly pro tým Usyka přijatelné“. Říká Bernd Boente, který roky zastupoval Wladimira Klitschka

„V našem případě v souboj s Klitschkem to bylo stejné. Měli jsme podepsanou klauzuli o odvetném zápase a on pořád chtěl něco nového. Nejdřív si vymyslel zranění, vynechal tiskové konference a nakonec to skončilo dopingem. Trvalo to dlouhé měsíce, které byly plné výmluv. Dokážu si na 100% představit, čím si tým Usyk právě prochází a musí být zklamaný“. Pokračuje Boente

Bernd Boente a Wladimir Klitschko

„Fury věděl, že Usyk bude tím nejtěžším možným soupeřem, kterému teď může čelit. Usyk měl dobrou šanci tento zápas vyhrát. Neříkám, že by to vyhrál, ale pro Furyho by byl velkou hrozbou. Usyk je šíleně chytrý, rychlý, ve skvělé formě a mentálně silný. Boj by byl velmi dobrý. Fury je známý tím, že je tvrdší soupeř než Joshua, ale Usyk se svým amatérským původem, železnou mentalitou a kondicí by měl všechno“. Zakončil promotér.