Bivol sjednotil tituly WBA a IBO!

Dmitry Bivol vs Lyndon ArthurÚřadující šampión polotěžké váhy Dmitry Bivol s naprostým přehledem vybodoval britského šampióna Lyndona Arthura a počtvrté obhájil pás WBA a získal také titul IBO!

23.12.2023 – Rijád, Saúdská Arábie
Polotěžká váha
Dmitry Bivol 🇷🇺🆚🇬🇧 Lyndon Arthur
Jean-Robert Laine 120:107
Ignacio Robles 120:107
Steve Weisfeld 120:107

Dvaatřicetiletý úřadující šampión Dmitry Bivol (22-0-0, 11 KO) získal před dvěma lety na galavečeru v Manchesteru výhrou nad domácím bijcem Craigem Richardsem konečně plnohodnotný světový titul organizace WBA. Pás následně třikrát úspěšně obhájil, když postupně porazil Umara Salamova, Saula Alvareze a naposledy loni v listopadu také Gilberta Ramireze.

Dnes se postavil ke čtvrté obhajobě a do cesty se mu postavil stejně starý rodák z Manchesteru a úřadující světový šampión menší organizace IBO Lyndon Arthur (23-2-0, 16 KO). Britský boxer získal titul letos v září, když na galavečeru v Boltonu knockoutoval v desátém kole Argentince Braiana Nahuela Suareze (18-2-0, 17 KO).

Dmitry Bivol vs Lyndon Arthur

Bivol v zápase předvedl naprosto koncentrovaný výkon, boxoval s naprostou lehkostí a jasnou dominancí. Ačkoliv Arthur bojoval srdcem, tak na skvělého Rusa ztrácel ve všech aspektech. Na konci jedenáctého kola ho Bivol zasypal několika přesnými údery u provazů a šel do počítání. Nakonec zápas doboxoval a prohrál jednoznačně na body.

Bivol tak počtvrté obhájil pás WBA a získal také Arthurův titul IBO. Po zápase řekl, že se chce v dalším zápase utkat ve sjednocující bitvě s vítězem lednového duelu Beterbiev vs Smith. Beterbiev má v držení pásy WBC, WBO a IBF.

Dmitry Bivol


Výsledky z Rijádu
Těžká váha
Frank Sanchez 🇨🇺🆚🇳🇿 Junior Fa
7. kolo TKO
Těžká váha
Filip Hrgovič 🇭🇷🆚🇦🇺 Mark De Mori
1. kolo TKO
Křížová váha
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇬🇧 Ellis Zorro
1. kolo KO
Těžká váha
Agit Kabayel 🇩🇪🆚🇷🇺 Arslanbek Makhmudov
4. kolo TKO

Těžká váha
Daniel Dubois 🇬🇧🆚🇺🇸 Jarrell Miller
12. kolo TKO
Polotěžká váha
Dmitry Bivol 🇷🇺🆚🇬🇧 Lyndon Arthur
120:107 – 120:107 – 120:107
Těžká váha
Deontay Wilder 🇺🇸🆚🇳🇿 Joseph Parker
Těžká váha

Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇸🇪 Otto Wallin