Billam-Smith vs Masternak v neděli o pás WBO!

Chris Billam-Smith vs Mateusz MasternakJiž tuto nedelí nás čeká na galavečeru v Bournemouthu titulová bitva v křížové váze Chris Billam-Smith vs Mateusz Masternak!

10.12.2023 – Bournemouth, Dorset, VB
Křížová váha
Chris Billam-Smith 🇬🇧🆚🇵🇱 Mateusz Masternak
Přímý přenos na Sky Sports!

Britská jednička a světová čtyřka „The Gentleman“ Chris BILLAM-SMITH (18-1-0, 12 KO) a polská jednička a světová jedenáctka „Master“ Mateusz MASTERNAK (47-5-0, 31 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Třiatřicetiletý britský boxer Chris Billam-Smith získal světový titul WBO ve svém posledním zápase letos v květnu, ve kterém šokoval britské ostrovy a dokázal vybodovat tehdejšího šampióna Lawrence Okolie (19-1-0, 14 KO). Favorizovaný Okolie začal zápas aktivněji a na Smitha tlačil. Vše se otočilo ve čtvrtém kole, kdy jej dokázal soupeř dostat poprvé do počítání.

Okolie začal ztrácet půdu pod nohama a neustále Smitha držel. V pátém kole došla ringovému Marcusovi McDonnellovi trpělivost a Okoliemu strhl za držení bod. To se opakovalo i v sedmém kole. V desátém a jedenáctém kole byl Okolie opět v počítání a už věděl, že titul obhájí pouze výhrou před limitem, ale k tomu měl šampión daleko.

Zápas nakonec skončil na body pro Billama-Smitha 116:107, 115:108 a 112:112, který se tak stal novým šampiónem křížové váhy. V neděli má před sebou první obhajobu a jeho soupeřem bude na domácím galavečeru v Bournemouthu šestatřicetiletý polský boxer Mateusz Masternak.

Masternak držel v minulosti Mezinárodní, Interkontinentální a Evropské tituly. V roce 2014 bojoval o prozatímní světový titul WBA, ale těsně na body prohrál s Youri Kalengou z Konga. V prosinci bude poprvé zápasit o plnohodnotný světový titul, ale bude to mít hodně těžké, protože domácí Brit je obrovským favoritem.

Chris Billam-Smith vs Mateusz Masternak